Seznam.cz zavádí dvoufázové přihlašování a tlačí svůj prohlížeč

Reklama

Seznam u všech svých služeb zavádí dvoufázové ověřování. Nespokojí se přitom s obvyklými SMS zprávami, druhý krok ověření musí proběhnout přes některou aplikaci Seznamu.

Dvoufázové ověřování výrazně zvyšuje bezpečnost služeb. I když někdo uhádne vaše nepříliš bezpečné heslo, nebude schopen se přihlásit, protože ho systém požádá o potvrzení další cestou. Něco podobného znáte například z bank, kde se heslem sice přihlásíte, ale pro potvrzení transakcí musíte zadat kód ze SMS zprávy.

Stejně tak jakákoliv služba Seznam.cz bude vyžadovat, abyste přihlášení potvrdili z některé aplikace Seznamu. Na výběr máte mezi mobilní, tabletovou nebo počítačovou verzí prohlížeče Seznam.cz. Prosté kódy zasílané přes SMS, které jsou dost dobré pro většinu bank, považuje Seznam.cz za nedostatečně bezpečné.

Pokud uživatel potvrdí, že prohlížeč, přes který se hlásí, je důvěryhodný a nehrozí, že k takovému počítači či telefonu by mohl mít přístup i někdo jiný, je možné nastavit, aby se přihlašování na takovém zařízení provedlo bez nutnosti potvrzení.

Reklama