Shake Spears! Rytíři, do zbraně (hra)

Reklama

Mezi nejoblíbenějšími bezplatnými hrami na Google Play se skrývá i docela nenápadná Shake Spears! Pokud jste, stejně jako my, zvědaví, čím si zasloužila takovou popularitu, rozhodně čtěte dále. Tahle hra dokáže opravdu příjemně překvapit.

Shake Spears! se inspiruje středověkými rytířskými turnaji. Určitě znáte ten typ soubojů, kdy se proti sobě rozjedou dva rytíři na koni a pomocí dřevce se snaží jeden druhého přinejmenším vyhodit ze sedla. To stejné bude vašim úkolem i v této hře. Ovládání je naprosto jednoduché. Jednou rukou měníte naklonění dřevce, druhou postavení štítu. Cíl je jasný. Vykrýt úder soupeře a současně ho zasáhnout do míst, která si nekryje štítem. Aby byl celý úkol splnitelnější, hra se v okamžiku střetu zpomalí a vy máte lepší možnost útoku i obrany.

Stejně jako ve skutečnosti se i tady může souboj odehrávat v několika kolech, kdy postupně dochází ke stále většímu opotřebení vašich zbraní i brnění, klidně také můžete přijít o štít nebo svou zbraň. Pak záleží jen na vaší schopnosti přežití a mnohdy i na šikovnosti soupeře.

Celá hra je uspořádána do systému turnajů, které se odehrávají na hradech. Abyste si odnesli hlavní cenu, musíte zvítězit postupně nad pěti soupeři, jejichž schopnosti se zvyšují. Druhou možností je hrát v módu, kdy se vám zdraví neobnovuje a vy se snažíte pouze zlikvidovat co nejvíce soupeřů.

Shake Spears! vylepšuje základní koncept soubojů o postupný vývoj schopností vaší postavy. Za každý vyhraný souboj dostáváte určité množství peněz, které můžete utratit za zlepšení úrovně vašeho rytíře, nebo nákup nejrůznějšího vybavení, které pak použijete ve hře. Speciální štít například vyrazí zbraň soupeři z rukou, nebo si na jedno kolo souboje necháte prodloužit zbraň pro snadnější zásah soupeře. Nechybí ani možnost opravy poškozeného brnění. Zlepšujících předmětů je skutečně velké množství a chvíli vám bude trvat, než je všechny získáte. Také schopnosti vašich soupeřů docela rychle rostou a turnaje rozhodně nebudete vyhrávat nijak snadno.

Bohužel, pro některé předměty a turnaje potřebujete kromě bodů i speciální krystaly. Ty se dají buď koupit za skutečné peníze, nebo splněním určitých požadavků autorů hry. Každý den také jeden krystal přibude. Stejným způsobem můžete získat i více peněz. Nejsnadnějším způsobem jejich vydělání je ale varianta, že někdo z vašich přátel zadá ve hře váš unikátní kód. Můj je mimochodem W50J28Y0, díky;-)

Shake Spears! je skutečně mimořádně zábavnou hrou, která si svou popularitu bezesporu zaslouží. Pokud jste ji dosud neznali, určitě vyzkoušejte, nebudete litovat!

Odkaz na stažení: Android, iOS

Operační systém: Android 2.2 a vyšší, iOS 4.2 a vyšší

Cena: freeware (mikroplatby)

Reklama