Shogun: Rise of the Renegade: střílej, střílej (recenze hry)

Reklama

Vzpomínáte na staré vesmírné střílečky na automatech? Tahle hra vám ty časy připomene. Vše zůstalo při starém – záplavy nepřátel, ďábelská hratelnost i obtížnost, nad kterou dnešním hráčům zůstává chvílemi rozum stát.

Shogun: Riose of the Renegade je typickým zástupcem jednoduché střílečky. Prstem na displeji ovládáte loď a likvidujete vše, co se před vámi objeví. Hra kombinuje 2D, ve kterém je vyvedeno vaše plavidlo a nepřátelé s 3D krajinou pod vámi. Na velké rozhlížení ale není čas, nepřátel je totiž ohromná přesila a tak střílíte a střílíte. S tím vám pomáhá několik typů zbraní s docela originálním systémem přepínání. Jakmile totiž zdvihnete prst od displeje, hra se zpomalí (ale pozor, nezastaví!) a vám se kolem lodi objeví další dostupné zbraně.

Nejslabší má výhodu v tom, že střílí současně do všech stran, účinnější kanóny automaticky zaměřují nepřítele, nikdy si ale nemůžete být jistí, že odstraní zrovna toho, který vám stojí v cestě. Nejsilnější laser zase umí střílet pouze napřímo. Speciální zbraní je tzv. EMP, které odstraní nepřátelské střely, současně vám ale ubere i jeden štít.

A ty ztrácíte docela rychle i bez toho. Hra je totiž skutečně obtížná, kličkování mezi střelami je nemožné, většinou se rozhodujete spíše o tom, který zásah vás bude bolet nejméně, protože střel je plná obrazovka. Naštěstí ze soupeřů padají bonusy v podobě doplnění a zvýšení množství štítů.

Kromě vysoké obtížnosti zamrzí snad jen nemožnost vylepšování svých zbraní, body za zlikvidované nepřátele slouží jen pro zaznamenání skóre do žebříčku. Tady se mi hodně líbí, že tabulky s hráči jsou globální, ale i lokální. Takže můžete třeba vidět, kolik hráčů ve vašem městě umí hrou proletět lépe než vy.

Pokud se vám po starých herních klasikách (a jejich obtížnosti) stýská, Shogun je skvělou příležitostí, jak si je připomenout. Hrát ji navíc můžete na více operačních systémech. Pro Badu hledejte název Shogun: Bullet Hell Shooter, po stažení už se ale hra objeví s názvem, pod kterým ji uvádíme i my.

Operační systém: Bada 1.1 a vyšší, iOS 4.1 a vyšší, Android 2.1 a vyšší

Odkaz na stažení: AndroidiOS, Bada

Cena: 1,99 dolarů (iOS), 49,99 Kč (Android), 50 Kč (Bada)

Reklama