Šibenice: kdo neuhodne, bude viset (recenze Windows Phone hry)

Reklama

Také jste rádi ve škole hrávali Šibenici? Pokud jste na tom stejně jako já, určitě přivítáte, že si tuto hru na hádání slov můžete zahrát i na mobilním telefonu s Windows Phone. Ovládání je intuitivní a zábava je to stále stejně skvělá.

Pokud jste se snad nějakým omylem poslední desetiletí vyhýbali civilizaci a kontaktu s lidmi, připomenu, o co ve hře Šibenice jde. Úkolem je uhodnout slovo, o kterém na začátku víte jen to, kolik obsahuje písmenek. Když strefíte to správné, doplní se do tajenky a znovu už ho hádat nemusíte, když se spletete, postaví se první díl šibenice. O použitých písmenech v každém případě víte. Když celé slovo neuhodnete zavčas, prohráli jste…šibenice je postavená a vy oběšení.

Nová hra v Marketplace se naštěstí drží osvědčených herních principů a nevymýšlí zbytečné inovace. Na docela jednoduché obrazovce zabírají spodní část písmena abecedy, v horní se staví na pozadí s oblaky a nocí vaše šibenice. Skládá se přesně z deseti částí, více pokusů na uhodnutí slova nemáte.

Ve zkušební verzi máte k dispozici sto slov a nemůžete dosáhnout vyšší úrovně než je 5. Jak se na lepší úroveň vyšvihnout? Stačí třikrát za sebou uhodnout to správné slovo. A naopak, když třikrát neuhodnete, jdete o úroveň níž.

Opravdovou výzvou je plná verze se sedmi tisíci slovy a 99 úrovněmi. Bude vám trvat pěknou chvíli, než ji dosáhnete. Slova jsou totiž stále obtížnější, delší a také se snižuje počet pokusů na jejich správné uhodnutí. Zkrátka visíte dřív, než by vám bylo milé.

Hra je sice zpracována velmi jednoduše, dokáže ale zabavit na dlouho. Důležité je, že uloží aktuální pozici, k rozehranému slovu se tak můžete kdykoliv vrátit. Máte i informaci o nejvyšší dosažené úrovni. Cena za plnou verzi není nikterak vysoká, alespoň vzhledem k zábavě, kterou zažijete. Mohu rozhodně doporučit. Do budoucna bychom se měli dočkat i slovenské verze hry.

Cena: 26,99 Kč

Freewarová varianta: ano

Operační systém: Windows Phone 7.5 a vyšší

Odkaz na stažení

Reklama