Siemens C25: duální kolibřík s anténou [retro]

Reklama

Tohoto mobilního prcka si nepochybně pamatujete, nejspíš to totiž byl váš první mobil. V roce 1999 jsme si kupovali malý mobil s gumovou klávesnicí a zeleným svitem displeje, který nás v kapse bodal trčící anténou. A přesto jsme jej milovali!

Siemens C25 ve zkratce

  • Rozměry: 117 × 47 × 27 mm, 135 g
  • Černobílý displej, zelené podsvícení, 3 řádky + řádek ikon
  • Baterie: NiMH 650 mAh
  • Cena: 7 499 Kč v předplacené sadě Twist (rok 1999)

Siemens C25 se v roce 1999 zjevil a hned vzbudil rozruch. Byl totiž duální, tedy určený pro volání v GSM sítích pásem 800 i 1 800 MHz. Tato funkce však zůstala nějakou dobu nevyužita, neboť českým operátorům ještě stačilo pásmo jediné. Pro volání posloužil registr hovorů.

V době příchodu C25 jsme oslavovali jeho příjemnou velikost, vždyť to nebyl nějaký velký cvalík jako tehdy populární Alcately a ani vysoké pádlo stylu Siemens S10 (na výšku skoro 15 cm!). Jakkoli byl C25 „malý“, tak nepřehlédnutelná anténa byla poznávacím znamením. Tehdy to však zatím jinak nešlo.

Siemens patřil mezi lowendy a tak jsme oproti S10 neviděli barevný displej, nýbrž černobílý. Praktický byl řádek ikon a k němu 3 řádky na text. Tlačítka klávesnice mohla být určitě větší, alespoň byla rovnoměrně podsvícená zeleným světlem. Zadní kryt schoval tříčlánkovou NiMH baterii, která dokázala mobil napájet přes tři dny. Dokoupit se však daly Li-Ion modely s vyšší kapacitou a to se C25 nemusela dobíjet i déle. Siemens C25 se mohl pochlubit neotřelými monofonními melodiemi, dokonce se kontaktům daly přiřadit odlišné a ještě tu byl skladatel melodie vlastní!

Reklama