Siemens C35i a M35i: obávaní mobilní bratři (retro)

Reklama

Siemens dokázal před 12 lety provětrat peněženky povedeným C35i a hlavně odolným M35i bez antény. Populární sourozenci určené pro masy přinesly nevídané funkce ve své třídě a dokázali zavařit konkurenčním Nokiím.

Siemens nachystal v roce 2000 dvojici mobilů, které přišly po populárním malém mobilu Siemens C25. Oba telefony měly shodné funkce, obrněný M35i se oblékl do gumy (o 15 g ztěžkl) a koupit se dal v tmavé a žluté barvě. Co si pamatuji, tak světlá guma se časem špinila a otírala, odolnost proti nějakému pádu fungovala. Voda se do konektoru nedostala díky krytce, kryt baterie zas měl těsnění a lépe tak držel. Na těle se utahoval zámkem. Odolný M35i připomínal provedením bez antény konkurenční Nokii 3210.

Siemens C35i a M35i ve zkratce

  • Velikost a hmotnost: 118 × 46 × 21 mm, 110 g (125 g M35i)
  • Displej: 1,4″ pasivní LCD
  • Výbava: hardwarový modem, wapový prohlížeč, stopky, minutka, upomínky
  • Cena: červen 2000 – 8 999 Kč v sadě Twist

Zaoblené tvary C35i se objevily na trčící anténě, celoplastová konstrukce zlobila příliš volným uchycením krytu baterie. Dominantním prvkem čelní strany byl zelený černobílý displej, na němž jsme mohli poprvé v podání Siemensu wapovat v prohlížeči. Jelikož se na displej vešly jen tři řádky, moc komfortní to nebylo, ale tehdy to moc nevadilo, navíc tu byla možnost až 5 řádků při plném zobrazení. Sice se do paměti dala uložit stovka kontaktů, pro SMS už místo nebylo. Výrobce konečně opravil funkci přiřazení jména k přijaté SMS, bývalí majitelé malých C25 určitě pamatují na ten nedostatek. Pro konverzaci se mezi stejně vybavenými Siemensy daly posílat smajlíky.

Menu nabídlo jednoduchou grafiku, některé funkce se daly spouštět přímo z klávesnice. Skvělým prvkem výbavy bylo 7 vyzváněcích profilů, počítalo se s vibracemi. Z organizačních funkcí Siemens nově vložil stopky, minutku, místo pro uložení 30 událostí. Siemensy trochu trpěly malou kapacitou Ni-MH baterie, a tak se musely dobíjet ob dva dny. Oba telefony se staly populární díky příznivé ceně a také tím, že byly dobře vybavenými protipóly Nokie 3210.

Reklama