Siemens M65 – přežil ty nejdrsnější havárie (retro)

Reklama

Odolné telefony toho snesou hodně a tenhle Siemens nosil i kovové brnění. Před 8 lety patřil mezi nejlépe vybavené mobily, nezaleknul se tvrdých pádů, prachu, vody, otřesům v držáku na kole. Není tohle pravá outdoorová legenda?

Na jaře roku 2004 jsme měli čest se potkat s obrněným telefonem značky Siemens. Model M65 si vzal předlohu už dva roky známý model M35i a pozdější ME45. Opět jsme tak v rukou drželi outdoorový mobil, který se designově povedl a cenou se vešel do 10 000 Kč.

Nezapomněli jste na ostatní retromobily?

Siemens M65 v kostce

  • kovový rám, plastová konstrukce
  • TFT barevný displej
  • jen VGA fotoaparát
  • GPRS přenosy
  • bez bluetooth

Siemens M65 se prodával v jediném barevném provedení a i dnes jej můžeme hodnotit jako podařené. Velikostí spadal do průměru, s hmotností 104 g měřil 109 × 49 × 19 mm. Kombinace oranžových a šedých odstínů se povedla, na těle se potkaly plasty i kovové doplňky. Oranžová je krytka fotoaparátu vzadu i joystick, stejně tak spodní záslepka systémového konektoru a linka po obvodu. Právě v ní se objevily populární informační diody.

Kovový rámeček se dal sejmout, obstál v testech na pády a nárazy na zem, spoje mobilu obstály v prašném prostředí, pocákání vodou. Rám se na těle mobilu zajistil speciálním klíčem, který konstrukci dokonale zajistil. Baterii před nečistotami chránilo těsnění, nechyběly odolné krytky reproduktorů.

8 let starý mobil na 2,1″ displeji poskytl barevný obraz (aktivní TFT), jehož kvalitu na slunci vylepšila odrazová folie. Mobil se zařadil mezi dobře vybavené, Siemens zahrnul tisícovku vícepoložkových kontaktů, nechyběly SMS, MMS a obrázkové EMS. Taktéž tu byl e-mailový klient, kalendář, poznámky, úkolovník. Už v době uvedení Siemensu byl pouze VGA fotoaparát zklamáním, fotky se uložily do 10MB paměti, paměťovky chyběly. Datové spojení přes GPRS 10 využil wapový prohlížeč, chyběl bluetooth, naopak na boku čekalo na využití oko infračerveného portu. Pro sportovně založené jedince se dal dokoupit držák na kolo a snímač otáček, poté fungovala aplikace Bike-o-Meter. Mobil tak nahradil tachometr s dalšími funkcemi, samozřejmě tu chyběla lokace přes GPS.

Reklama