Siemens S55: poprvé 256 barev na displeji [retro]

Reklama

Hvězda roku 2003 měla v základní výbavě externí VGA fotoaparát, honosila ji rychlá odezva prostředí a manažerské schopnosti. Tam se před 9 lety řadila podpora GPRS, více položek u kontaktů, bluetooth, potěšila 1MB vnitřní paměť!

Siemens S55 svým příchodem na přelomu roku 2002 a 2003 zamotal hlavu hlavně náročným uživatelům, kteří hledali malý telefon s dobrými organizačními funkcemi a ještě k tomu chtěli zažít legraci při focení externím VGA fotoaparátem.

Siemens S55 – proč jsme jej chtěli?

  • Barevný displej
  • Externí fotoaparát
  • Bluetooth
  • 1 MB vnitřní paměti
  • GPRS
  • Rychlost prostředí
  • Velikost a hmotnost: 101 × 42 × 18 mm, 85  g
  • Cena v roce 2003: asi 14 000 Kč s fotoaparátem

Za cenu kolem 14 000 dnes koupíte nejnovější smartphony, tehdy šlo o plastový Siemens s pochromovanými tlačítky a zaoblenou lehkou konstrukcí. První dobrý dojem udělal pasivním displejem s velikostí 1,6″ a 256 barvami. Siemens poprvé použil barevný displej, podání barev však nebylo ideální a obraz by zasloužil lepší kontrast. Hrubší rozlišení 101 × 80 bodů jsme viděli už u vzpomínaného o rok staršího Ericssonu T68, tady Siemens trochu zaspal.

Siemens poprvé použil nový menší systémový konektor, takže přišlo na řadu nové příslušenství. Součástí balení byl připojitelný VGA fotoaparát, přes kabel zase Siemens zobrazil 1MB vnitřní paměť jako disk. Dokoupit šel i USB kabel, z nějž se mobil dobíjel! Díky nové funkci bluetooth přišlo do prodeje i sluchátko.

Paměť uchovala 500 kontaktů s mnoha položkami, včetně upomínky narozenin; králem byl v komunikaci. Tedy kromě SMS a MMS ještě čekal na využití e-mailový klient. Datové spojení zajistilo GPRS, na surfování tu byl wapový jednoduchý prohlížeč.

Na organizační funkce také Siemens pamatoval, ať už jde o zadávání schůzek, úkolů, poznámek, prohlížení všeho v kalendáři. Nechybělo zvukové upozornění a to Siemens byl slyšet pořádně. Díky podpoře Javy se do Siemensu dostaly doplňkové aplikace. Zbývající přenosy zajistil bluetooth nebo hojně instalovaný infraport, fungovala synchronizace.

Siemens S55 se zařadil mezi hodně zajímavé mobily, i když mu na paty šlapal populární a delší dobu prodávaný Ericsson T68i. Trochu zklamal právě displejem, jeho nekvalitním obrazem a nečitelností na slunci. Na druhou stranu byl v prostředí rychlejší než Ericsson.

Reklama