Siemens SL55: uhranul diamantovou klávesnicí i funkcemi (retro)

Reklama

Jeden z nejlepších mobilů značky Siemens měl vysouvací konstrukci drobných rozměrů, v oblibě jej měly hlavně ženy. Spolehnout se mohly na zásobu organizačních funkcí, GPRS připojení, chyběl mu však bluetooth a fotoaparát. Ten se dal pořídit samostatně!

Siemens SL55 v kostce

  • Rozměry: 82 × 45 × 22 mm, 79 g
  • Displej: 1,5″, CSTN LCD, 4 tis
  • Paměť: 1,6 MB, 500 kontaktů, 100 SMS
  • Data: infraport, GPRS
  • Fotoaparát: dokoupitelný Siemens Quick Pic s bleskem
  • Cena: 15 000 Kč v březnu 2003

Siemens SL55 je stylový mobil roku 2003 a srdce uživatelek si získal především zaoblenou „vajíčkovou“ konstrukcí s vysouvacím mechanismem. U mobilu za 15 000 Kč zaujalo také barevné provedení s atraktivní kombinací plastů a lesklých doplňků. To vše se vešlo do těla, které v zavřeném stavu měřilo jen 82 mm, do dámské ruky ideální. Horní část okupoval nevelký displej s velikostí 30 × 24 mm s malým rozlišením a podporou 4 000 barev, vše v pasivní technologii. I v zavřeném stavu se dal mobil ovládat, tedy šlo o přijmutí nebo odmítnutí hovorů, procházení menu vícesměrovou klávesou. Po odsunutí krytu vykoukla přehledná klávesnice s tvarovanými tlačítky. Inspirovaly se jehlanem nebo diamantem a tak prsty mačkaly jejich špičky a bylo to vskutku pohodlné. Navíc tlačítka byla perfektně rovnoměrně podsvětlená.

V paměti mobilu bylo jen 1,6 MB místa a pro jména se vyhradilo 500 pozic s několika položkami. Paměťové karty telefon bohužel neuměl. Paměť byla sdílená pro další obsah, telefon pracoval s Javou. Nechyběly vyzváněcí profily, možnost diktafonu a velmi kvalitní hlasité handsfree. Siemens kromě tradičních SMS podporoval MMS a s tím souvisí možnost doplnění příslušenství o VGA fotoaparát Quick Pic, který seděl dalším modelům Siemensů bez fotoaparátu. Jak to celé vypadalo dohromady, vidíte na ilustračních fotkách.

Z praktických funkcí tu byl budík, kalkulačka, převodník, poznámky, kalendář s několika druhy upozornění a záznamů. Možnosti konektivity malého mobilu byly omezené o bluetooth, ale byl tu populární infraport a šlo to také přes datový kabel do počítače. Synchronizace tak byla nasnadě. Datové spojení vzduchem zajistilo GPRS, surfování probíhalo v jednoduchém wapovém prohlížeči. Příjemným překvapením byl e-mailový klient s podporou POP3, IMAP.

Obsáhlá nabídka využitelných funkcí byla skvělou nabídkou ke koupi, mobilní prcek se vešel do každé kabelky nebo kapsičky, skvěle vypadal. Cenou se zařadil mezi dražší mobily typu Nokia 7250, Siemens S55, Panasonic GD87.

Reklama