Signál v metru a ve vlaku

Reklama

Mobilní operátoři pokryli další stanice pražského metra a drží se svého plánu, že na konci roku bude pokryto kompletně. Vlakoví dopravci se chystají modernizovat vagóny tak, aby cestující měli lepší signál.

Další čtyři stanice pražského metra a přilehlé tunely jsou pokryty LTE i 5G sítí díky spolupráci s T-Mobile, Vodafone, O2 a CETIN. Nově můžete datovat na Vysočanské, Kolbenově, v Hloubětíně a Kobylisích, celkem v 50 stanicích. Do konce roku zůstává pokrýt 10 stanic. Poslední bude Jiřího z Poděbrad, kde se signál LTE a 5G objeví po dokončení chystané modernizace stanice.

České dráhy otestovaly nová skla vyrobená firmou Siemens. Oproti obvykle použitým sklům jsou méně pokovená, takže lépe propouštějí signál mobilních sítí. Právě pokovená skla a vůbec kovové stěny vagonů mohou do značné míry za to, že je uvnitř vlaků špatný mobilní signál. Celokovový vagon totiž působí jako Farradayova klec. Ještě během letošního roku by se nová skla měla objevit v 50 nejmodernějších vozech určených pro spoje Západního expresu a rychlíků Krušnohor.

Reklama