Šikovný walkman střední třídy: Sony Xperia E1 [preview]

Reklama

Sony představilo nový model střední třídy, který se bude prodávat dokonce i ve variantě pro dvě SIM karty. Nese označení Sony Xperia E1 a najdete v něm dvoujádrový procesor, půl giga RAM a třímegapixelový fotoaparát.

Na dnešní poměry má Xperia E1 docela sympatické rozměry 118 × 62 × 12 mm při hmotnosti 120 g. Design už je ale klasický – placka s velkým dotykovým displejem. Ten má úhlopříčku 4″ a rozlišení 800 × 480 bodů, což je dostačující k pohodlné práci s telefonem a odpovídá to již zmiňované střední třídě mobilů. K dispozici budou tři barevné varianty – černá, bílá a fialová.

Sony_Xperia_E1_1 Sony_Xperia_E1_3

V Xperii E1 najdete samozřejmě operační systém Android 4.3, o jehož plynulý chod se stará dvoujádrový procesor s frekvencí 1,2 GHz doplněný 512MB pamětí RAM. Pro vaše data je k dispozici paměť o kapacitě 4 GB, další prostor můžete získat vložením paměťové karty microSD.

Sony_Xperia_E1_2

Pro spojení se světem můžete kromě bluetooth použít také Wi-Fi, z mobilních sítí podporuje Xperia E1 samozřejmě GPRS, EDGE a také 3G včetně zrychlujícího doplňku HSPA+. Pro navigační potřeby poslouží přijímače signálu GPS a Glonass. Fotoaparát je pouze 3Mpx.

Sony_Xperia_E1_6Sony_Xperia_E1_4

Sony Xperia E1 má samozřejmě spoustu doplňkových programů a funkcí, jak už je ostatně u telefonů s Androidem zvykem. Zmínku si zaslouží sada funkcí Walkman, která do telefonu přidává skvělý hudební přehrávač. To zahrnuje funkce jako speciální hudební tlačítko, promíchání skladeb zatřesením telefonem, různá vylepšení kvality zvuku apod. Samozřejmostí je konektor 3,5mm jack pro připojení sluchátek.

Sony_Xperia_E1_5

Sony Xperia E1 je tak šikovným walkmanem, který se nejspíš bude prodávat za relativně nízkou cenu. Nabídne vše, co běžný člověk od telefonu potřebuje, zvládne svého majitele pobavit i pomoci mu s pracovními záležitostmi. Těšme se, až bude dostupný na českém trhu.

Sony_Xperia_E1_Lifestyle

Reklama