Silák s Wi-Fi: Evolveo StrongPhone WiFi [preview]

Reklama

Českobudějovická firma Evolveo přichází s dalším mobilním telefonem. Jedná se o relativně levný a po funkční stránce jednoduchý přístroj, který je charakterizován perfektní odolností. Inu, ne nadarmo se telefon jmenuje StrongPhone, silný mobil.

Nejprve se podívejme na jeho odolnost. Krytí telefony odpovídá normě IP67, vydrží tlak metrového vodního sloupce po dobu půl hodiny, tzn. můžete stejně dlouho držet mobil metr pod vodou. Celá elektronika je navržena tak, aby se bez úhony vypořádala s nárazy a vibracemi. Povrch telefonu je pogumovaný a vyztužený vnitřním rámem, takže vše drží dokonale pohromadě.  Krycí sklíčko displeje je vyrobeno z dvouvrstvého tvrzeného skla se zvýšenou odolností proti poškrábání a tlaku.

Této obrněnosti odpovídají i rozměry 125 × 57 × 23 mm a hmotnost 166 g. Protože displej je nejzranitelnějším místem všech telefonů, má ten instalovaný ve StrongPhonu úhlopříčku 2,4″, rozlišení 240 × 320 bodů a zobrazením až 262 tisíc barevných odstínů. Řadu uživatelů možná zaujme, že telefon podporuje dvě SIM karty, přičemž můžete podle potřeby nechat zapnutou jen jednu kartu.

Evolveo_StrongPhone_WiFi

Po funkční stránce není telefon nic moc. Nemá operační systém, ale bez problémů zvládá datové přenosy až po 3G, k tomu podporuje Wi-Fi včetně funkce Wi-Fi hotspot (stane se přístupovým bodem pro další zařízení). K prohlížení internetu poslouží prohlížeč Opera Mini, fotoaparát má rozlišení 2 Mpx. Další funkce už jsou pouze standardní, zahrnují například budík , kalendář, kalkulačku či poznámky.

Evolveo StrongPhone WiFi se začne prodávat v průběhu září za cenu přibližně 2 990 Kč.

Graf ceny produktu Evolveo StrongPhone poskytuje server Heureka.cz

Reklama