Skiinfo: je na horách nějaký sníh? (recenze Symbian aplikace)

Reklama

Aplikace pro všechny Nokie prozradí množství sněhu a může vás tak nasměrovat, kam vyrazit na lyže nebo prkna. Informace od Skiinfo zahrnují několik údajů včetně podrobností o počasí v daném místě. Určitě potěší, že kromě českých hor se myslelo i na zahraniční střediska.

Skiinfo se řadí k aplikacím, které vyžadují internetové spojení pro plnohodnotné fungování. Skiinfo zprostředkuje informace o stavu sněhové pokrývky v 35 střediscích České republiky a dalších 1 500 resortů po celém světě, momentálně se v aplikaci seřadilo na 16 zemí. Nechybí země vyloženě sousedící s naší republikou, najdete i Lichtenštejnsko, USA nebo třeba Španělsko. Pokud byste chtěli alespoň virtuálně zavítat do Finska, nepochodíte, ale Švédsko tu je.

Mezi středisky ČR nechybí ta nejvýznamnější česká i moravská, namátkou jsem nenašel třeba Špičák na Šumavě. Stahování dat probíhá svižně, každému středisku je věnována celá plocha displeje. Informace ukazují výšku sněhu v terénu v základní a horní stanici. Také datum posledního sněžení a kolik sněhu napadlo. Zmínka o počasí v místě to vše doplňuje. Rychlý přehled barevných ikon ve spodní části odtajní počet a obtížnost otevřených sjezdovek. Výsuvné lišty z pravé strany ještě řeknou něco o kvalitě sněhu „udusaný“, „tvrdý“, „mokrý těžký“ apod.

Cena: zdarma

Operační systém: MeeGo, Symbian, Series 40

Reklama