Skoro půlka Čechů fandí chytré domácnosti

Reklama

Podle průzkumu, který si nechala udělat firma Assa, se velká část Čechů klaní k výhodám chytré domácnosti a jejího chytrého zabezpečení.

Podle průzkumu, který zpracovala agentura IPSOS, má 28 % dotázaných jedno nebo více chytrých zařízení doma již nainstalovaných a dalších 11 % respondentů jeho koupi plánuje v nejbližších 6 měsících. Velké rozdíly přitom panují mezi muži a ženami. V provozu má alespoň jedno zařízení 33 % mužů, ale jen 22 % žen; v nejbližší době plánuje koupi 13 % mužů, ale jen 9 % žen.

Největší přínosy vidí Češi v praktických oblastech – oceňují zejména vyšší komfort (40 %) úsporu peněz a energií (25 %) a lepší zabezpečení domácnosti a přístupové systémy (16 %). Pohodlí vyzdvihují muži, zatímco ženy vyzdvihují úspory a vyšší bezpečí.

V porovnání chytrého zabezpečení domácnosti s tím klasickým věří většina lidí chytrým technologiím. 56 % respondentů uvádí, že chytré systémy přinášejí jejich domovu vyšší úroveň bezpečí, podle třetiny je chytré a klasické zabezpečení srovnatelné a jen 13 % chytrým technologiím nevěří.

Assa dodává například chytré CCTV kamery Yale. Ty jsou ovládány na dálku přes mobilní aplikaci a dokáží majitele upozornit například pro vstupu osoby do vyznačeného hlídaného prostoru (např. ke dveřím, nebo vratům od garáže), nebo ve chvíli, kdy v hlídaném prostoru zmizí či naopak přibude větší statický předmět. Kamery jsou součástí širšího systému Yale Smart Living, který zahrnuje pohybová, tlaková a požární čidla, chytré alarmy, chytré zásuvky, domácí kamery, digitální kukátka a chytrý zámek, a tak nabízí maximální bezpečnost domovů.

Reklama