Aktualizováno: testujeme betaverzi Skype pro Windows Phone

Reklama

Volání a komunikace přes Skype prostřednictvím Windows Phone zní lákavě a už brzy se stane sen skutečností. Firemní blog Skype včera oznámil betaverzi Skype pro Windows Phone určenou k testování. Ve videu se dozvíme, jak se Skype zanořil do systému.

Aktualizováno 28. 2.

Jak jsme včera prozradili, Skype uvolnil aplikaci v betaverzi pro testování. Zatím ji nevidíme v Marketplace přes mobilní přístup, ovšem stáhnout ji lze z mobilního prohlížeče z tohoto odkazu. Tady jsou postřehy z testování:

  • Telefonovat se dá na číslo v mobilu pouze s kreditem Skype
  • Telefonování může zahájit se zapnutou kamerou nebo bez ní
  • Zvuk se přenáší do hlasitého reproduktoru nebo do reproduktoru mobilu, pak se telefonuje stejně jako přes GSM sítě
  • Videohovory probíhají naležato, kamera se zapíná automaticky, celou část displeje zabírá můj obraz, v rohu je vidět volaná strana. Pokud stejně jako moje Lumia 710 nemáte přední kameru, tak bude zapnutá ta na zadní straně mobilu. Během videohovoru můžete vést chat a přečtete si informace o kontaktu.
  • Vibruje při příjmu zprávy, přehrává zvuky aplikace
  • Otevírání odkazů v chatu během hovoru je podmíněno ukončením hovoru, aplikace se zeptá

Skype pro Windows Phone zatím na Marketplace hledáme marně, ale prostřednictvím tohoto odkazu se dá stáhnout přes software Zune k testování. Bohužel tato verze nefunguje v naší oblasti, takže asi počkáme na plnou verzi aplikace, která přijde v dubnu 2012.

Ukázkové video ukazuje integraci do seznamu kontaktů a jednoduché zahájení volání. Během hovoru je vidět druhá strana, jak jsme zvyklí z počítačové verze. Nechybí chatování s více osobami. Skype podporuje video- a hlasové hovory přes 3G a Wi-Fi, využije Skype Credit. Aplikace se testuje s mobily Nokia Lumia 710, 800, HTC Titan a Radar, Samsung Focus S a Flash.

Reklama