SkyType: ovládejte Lumiia z počítače [aplikace]

Reklama

Možná jste se kdysi zasnili, že by nebylo špatné psát texty místo na displeji mobilu na pohodlné klávesnici počítače. A už jsme se dočkali, majitelé Lumií nechť instalují tuto aplikaci!

SkyType_7SkyType_8

Aplikace SkyType je zdarma pro Windows Phone od českého vývojáře, kterého můžete příspěvkem podpořit. Za cíl si klade snadné psaní klidně i delších textů v e-mailech, SMS, WhatsApp a dalších aplikacích ve vašem mobilu. A daří se jí to hodně dobře.

SkyType_9SkyType_10

Po instalaci zjistíte, že není vyvedena v češtině, překážkou by to nemělo být. Podmínkou správného fungování je připojení notebooku či počítače na stejné Wi-Fi, jako váš telefon. Pak stačí do prohlížeče počítače napsat IP adresu, kterou vidíte u spodního okraje okna aplikace.

SkyType_1SkyType_2SkyType_3SkyType_4

A pak se začnou dít věci. Spatříte totiž přehledné rozhraní, v němž se dá hned zorientovat. V pravém horním rohu se píše jméno operátora, stav baterie a typ mobilu. V levém sloupci se hezky seřadily nabídky pro komunikaci SMS, e-maily, volání a další. Vpravo se pak ukazují velká okna pro váš text. Roletky pak nabídnou zadání čísla příjemce, nebo jeho nalezení ze seznamu v telefonu. Vždy platí, že uvedenou komunikaci musíte potvrdit v telefonu, nelze jej zcela odložit a výlučně řídit z počítače. I tak je to ale významné zjednodušení práce.

SkyType_6SkyType_5

Nabízí se tak další volby pro oboustranné kopírování a přenos textu, zadávání webových adres do prohlížečem další sdílení textů. Podporované aplikace ovládnete taky, pokud si mezi nimi vyberete. Zásadní princip fungování je bez problémů, nějaké mouchy autor slibuje opravit v aktualizaci. Rozhodně dobrý počin, který musíte zkusit!

  • Systém: Windows Phone
  • Cena: zdarma
  • Ke stažení: Store

Reklama