SkyView: hvězdné nebe nade mnou (recenze Bada aplikace)

Reklama

Sledování nočního nebe s pomocí mobilního telefonu mne nikdy příliš nelákalo. Patřím ale evidentně k menšině, protože většina uživatelských reakcí je velmi kladných. Aplikaci na toto téma jsem vyzkoušel až nyní a k nadšeným reakcím se musím přidat.

SkyView začíná myslím docela klasicky. Na základě určení polohy (automatické nebo manuální) a s pomocí kalibrovaného kompasu stačí namířit mobil na nebe a sledovat, co na něm všechno můžete najít.

Hned na začátku mne překvapilo, že aplikace propojí souhvězdí do obrázku, který představují. Abyste to pochopili, podobu Velkého vozu jsem si díky postavení hvězd dokázal představit, taková Andromeda nebo jiná souhvězdí ale byla mimo hranici mé představivosti. Konečně jsem tedy viděl, to co jsem měl vidět. SkyView ale ukazuje mnohem více než jen souhvězdí. Na průzkumu nebe narazíte na planety, satelity, měsíc, rudé trpaslíky a spoustu dalších vesmírných objektů.

Výbornou možností je hledání. Netušíte, kam mobil obrátit, abyste dohlédli k Polárce? Stačí ji zadat do vyhledávání a pak se jen řídit šipkou na displeji. Výborným doplňkem jsou také vyznačené dráhy, po kterých se objekty pohybují. Stačí se také kteréhokoliv dotknout a objeví se krátký popisek se zajímavými informacemi. Bohužel, vše pouze v angličtině, ostatně jako celý program. Vyznačené dráhy umějí ještě jednu zajímavost. S jejich pomocí dokážete určit, kdy bude vesmírný objekt na zvoleném místě dráhy.

SkyView si myslím zaslouží místo ve vašem mobilu. Nic vás nestojí a poskytne vám určitě zajímavé informace o dění nad vaší hlavou.

Cena: freeware

Operační systém: Bada 2.0 a vyšší

Odkaz na stažení

Reklama