Sledujte Mrazíka v mobilu: přehled mobilních televizí

Reklama

Vánoce jsou plné televizních pohádek, ale také návštěv širokého příbuzenstva. Aby vám nic zajímavého v televizi neuniklo, můžete sledovat pořady díky službám mobilních TV všech tří velkých operátorů.

O2 TV: Až čtyři zařízení

Mobilní televize v nabídce O2 je navázána na kabelovou televizi O2 TV, lze ji ale pořídit i samostatně. Můžete si vybrat jeden ze tří balíčků, které se kromě ceny liší také skladbou programů. Ty si pak můžete pořídit samostatně, nebo v rámci nejrůznějších balíčků, například s internetovým připojením. V každém případě ale jednou zaplacený balíček budete moci využívat až na čtyřech zařízeních – televizi, počítači, tabletu a smartphonu. Příslušná aplikace O2 TV je k dispozici pro všechny operační systémy – Android (od verze 4), iOS (od verze 7) i Windows Phone (od verze 8.1).

Do konce roku probíhá akce, která při uzavření smlouvy na 12 měsíců poskytne uživatelům stokorunovou slevu. Naopak kdybyste chtěli televizi bez závazku, tak si oproti standardní ceně stokorunu měsíčně připlatíte. K dispozici jsou nejrůznější doplňkové služby, jako je možnost nahrávání pořadů nebo půjčování filmů z videotéky.

Aplikace O2 TV funguje jen v České republice, i když můžete sledovat jednotlivé pořady přes Wi-Fi, nebo přes síť libovolného mobilního operátora. Pokud se rozhodnete využít ke sledování mobilní síť, bude vám O2 TV ubírat limit FUP.

O2 TV M: 60 programů (12 v HD) – standardní cena 599 Kč/měsíčně, cena s úvazkem 499 Kč/měsíčně, cena s úvazkem v akci 399 Kč/měsíčně

O2 TV L: 97 programů (26 v HD) – standardní cena 699 Kč/měsíčně, cena s úvazkem 599 Kč/měsíčně, cena s úvazkem v akci 499 Kč/měsíčně

O2 TV M: 121 programů (26 v HD) – standardní cena 1 049 Kč/měsíčně, cena s úvazkem 949 Kč/měsíčně, cena s úvazkem v akci 849 Kč/měsíčně

O2 TV Air: samostatná televize pro mobilní zařízení, 60 programů (12 v HD) – 249 Kč/měsíčně.

T-Mobile: Do konce ledna zdarma

T-Mobile má v nabídce dva tarify mobilní televize. Jeden získáte až do konce ledna s výraznou slevou, druhý dokonce zdarma. Až do konce ledna navíc mobilní televize nečerpá data z balíčků FUP, takže si ji můžete skutečně užít do sytosti.

Videotéka obsahuje více než sto filmů, které můžete sledovat po libosti za 89 Kč/měsíc. Mobilní aplikace je v současné době k dispozici bohužel jen pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS, takže milovníci Windows Phone mají alespoň pro zatím smůlu. Televizní tarify je možno využívat na dvou různých zařízení současně, připojovat se můžete přes Wi-Fi nebo mobilní síť T-Mobile. Operátor samozřejmě vřele doporučuje svoji síť LTE.

Mobilní televize Start: 17 televizních programů za 119 Kč/měsíčně (do konce ledna zdarma)

Mobilní televize Komplet: 29 televizních programů za 299 Kč/měsíčně (do konce ledna 180 Kč/měsíčně)

Vodafone: překup a přeprodej

Jako poslední rozjel mobilní televizi Vodafone, a to ještě formou přeprodeje služeb sledovanitv.cz. Tato firma nabízí možnost sledování televize po internetu prostřednictvím celé řady sítí, Vodafone je jen jednou z nich. Na výběr máte ze tří balíčků, aplikace funguje na všech mobilních systémech – Android, iOS i Windows Phone.

Mobilní televize od Vodafone nabízí navíc dvě zajímavé funkce – zpětné přehrání až 168 hodin (tj. 7 dní) poté, co byl konkrétní program odvysílán, a možnost záznamu až 40 hodin vysílání na virtuální videorekordér.

Některé kanály můžete sledovat z kterékoliv sítě, takže jak od konkurenčního operátora, tak třeba přes Wi-Fi. Pro jiné ale musíte být přihlášeni do sítě Vodafonu. Sledování televize vám v každém případě ujídá tolik cenný FUP.

Pro sportovce: 13 kanálů zejména sportovních, ale také z rodiny ČT – 115 Kč/měsíčně

Pro všechny: 30 kanálů – 59 Kč/měsíčně

Pro rodinu: 25 kanálů – 189 Kč

Komentář Mobinfo.cz

Nejdál je v rozjezdu mobilní televize bezpochyby O2. Jednak má v nabídce nejvíc tarifů, jednak má v nabídce nejvíc kanálů. Některé dokonce sám provozuje. Přichází s výjimečně inovativními službami (schválně si zadejte do vyhledávače spojení „O2 multidimenze“). V oblasti mobilní televize je zkrátka „ó dvojka“ jasnou jedničkou.

Na T-Mobilu jde vidět, že se snaží O2 dohnat, ale zatím jen palcem zkouší hloubku vody. Nedávno si sice pochvaloval, že jeho televizní aplikaci si stáhlo již 80 tisíc lidí, pravděpodobně za to ale může spíše bezplatná vánoční akce. Uvidíme, jestli tito zákazníci zůstanou věrni i po jejím konci, případně jestli se operátor rozhodne rozšířit svou nabídku o další tarify a balíčky.

Do třetice je tu Vodafone, který se rozhodl, že i palec je příliš odvážný, a smáčí zatím stěží jeho špičku. Mobilní televizi spustil jako poslední, a to velmi nedávno. V nabídce má sice tři tarify, ani jeden ale není jeho – jednoduše se dohodl s někým, kdo už televizi nabízí, a jen přeprodává jeho služby. To je samozřejmě taky řešení a nejspíš se vyznačuje zejména nižšími náklady. Nechme se překvapit, jestli operátor svůj přístup po tomto nesmělém oťukání přehodnotí.

Reklama