Sluchátka iFrogz Aura: nasadíte a již nesundáte [test]

Reklama

Pod značkou iFrogz jsou nejčastěji k vidění cenově dostupné modely špuntových a klasických sluchátek. Model Aura je první vstupenkou do světa opravdu kvalitního poslechu hudby z vašeho mobilu, domácí soustavy, počítače.

ifrogzAura_11

Sluchátka iFrogz Aura jsou příjemným překvapením výrobce Zagg. Elegantní konstrukce s kovovými doplňky vypadá naživo skvěle, tmavý design akcentují červené doplňky. Sluchátka nejsou zatím v oficiálním prodeji, brzy se snad dočkáme. Cenově se zařadí do kategorie sluchátek kolem 3 000 Kč a tak by měly snést ostřejší kritiku, pokud bude potřeba. Objednávat je lze přímo u výrobce Zagg s bezplatným doručení do ČR. Pokračujte zde.

Specifikace sluchátek iFrogz Aura:

  • Měniče: 50mm neodymiové
  • Hmotnost: asi 380 g bez kabelu
  • Frekvenční odezva: 8 Hz – 30 kHz
  • Citlivost: 93 +/- 3 dB při 1 kHz
  • Impedance: 45 Ohm
  • Obsah balení: ochranné pouzdro, adaptér 6,3 mm jack
  • Délka kabelu: 1,6 mm
  • Cena: 130 eur, asi 3 200 Kč, za zapůjčení děkujeme distributorovi Bezobalu.eu

Sluchátka iFrogz Aura vydařeně kombinují kovové prvky, polstrování a plastové doplňky. Konstrukce sluchátek je bytelná a pevná, skvělým nápadem jsou hliníkové mřížky na náušnících z vnější strany. Tady prosvítají červené detaily, kovový je i světlý rámeček u mřížek. Nezbytný náhlavní most s kovovým páskem nabízí posouvání náušníků na každé straně asi o 33 mm. Posun doprovází tiché cvakání asi po každém milimetru, v té poloze také náušníky drží.

ifrogzAura_1ifrogzAura_2

Svoje ideální nastavení si tak najde i velká hlava posluchače, pro dlouhodobé nošení ocení polstrování na mostu. Velkým plusem jsou výklopné nášuníky pro lepší transport, jdou zcela sklopit naplocho, abyste je v tašce nebo batohu neulomili. V malém úhlu se sklápí i na druhou stranu pro ideální posazení na uši. Od obou sluchátek vedou tlusté kabely, které se schází asi po 35 cm dohromady. Zbývající kabel končí 3,5mm pozlaceným jackem, dokonce nechybí pružina proti zalomení kabelu za jackem. Efektní a praktické zároveň. Konektor je vybaven i závitem k utažení.

ifrogzAura_6ifrogzAura_5ifrogzAura_3ifrogzAura_4

Díky bohatému polstrování náušníků a hlavně jejich rozměrům není problém je nasunout na každé ucho. Vnitřní prostor má na výšku asi 60 mm, na šířku 45 mm, takže se vám uši snadno schovají. Sluchátka samozřejmě něco váží, ale není problém s nimi i přes 380 g vydržet hodiny v kuse. Je dobré odladit posazení sluchátek s hlavovým mostem, pak hmotnost nijak neobtěžuje.

ifrogzAura_7ifrogzAura_9

Sluchátka hrají líbivě, příjemným překvapením jsou dobře slyšitelné, ale nijak přehnané basy. Dynamické basové části jsou určitě nejlepší složkou při poslechu, užijete si příjemnou energii. Určitě potěší příjemné podání výšek, sluchátka se snaží být dost dynamická i ve středech.

ifrogzAura_10ifrogzAura_8

Sluchátka jsou jednoznačně stavěná na populární hudbu a tak je uvítají fanoušci každodenního poslechu v práci, ve škole, na cestách. Přestože nejde o zcela uzavřená sluchátka, umí solidně odhlučnit od okolí a díky hlasitosti vás ponořit do oblíbené hudby. Celkový dojem ze sluchátek je určitě velmi dobrý, příslušenství si získá vás i vaše okolí atraktivním designem s kovovými prvky. Líbí se mi skladnost a polohovatelnost, příjemné polstrování.

Reklama