Sluchátka Sol Republic Tracks: nezničitelný styl [recenze]

Reklama

Sol Republic představují nezničitelná sluchátka, která umí měnit design a ještě skvěle hrají. Stačí si vybrat správnou barvu a naplno vychutnat hudbu. Navíc se s nimi dá telefonovat.

SolRepublicPhelps_1SolRepublic_1

Sluchátka Sol Republic Tracks jsou zajímavým zjevem na polo hudebního mobilního příslušenství. O jejich propagaci se vydatně stará třeba plavec Michael Phelps nebo DJ Deadmau5. Originálně řešená konstrukce umožňuje neuvěřitelné kousky. Sluchátka se totiž dají poskládat z několika prvků, ať už jde o přívodní kabel s mikrofonem a tlačítky, jednotlivé náušníky a samotný hlavový most.

Sluchátka Sol Republic Tracks

 • hmotnost jen 243 g
 • výměnný kabel a most
 • 8 dostupných barev
 • ovladač na kabelu, mikrofon a 3 tlačítka
 • nezničitelný ohebný most
 • připojení zahnutý 3,5mm jack
 • průměr náušníku 65 mm
 • šířka mostu 28 mm
 • délka mostu 53 cm
 • koupíte na Alza.cz za 2 699 Kč
 • kabel samostatně 599 Kč, most 899 Kč
SOL Republic Tracks lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Všechny součásti jdou dokoupit jednotlivě, takže si můžete vyrobit zajímavou barevnou kombinaci. Barvy přívodního kabelu i mostů jsou atraktivní, jde o oranžovou, fialovou, růžovou, šedou, červenou, bílou, modrou a černou. Odnímatelný kabel rovněž umožňuje jeho náhradu, pokud si během transportu omylem nějaký jack ulomíte či poškodíte.

SolRepublic_11SolRepublic_10SolRepublic_9SolRepublic_6SolRepublic_5SolRepublic_4

Na náhlavní most se oba náušníky jednoduše nasouvají a ve vybrané poloze drží spolehlivě. Nepatrné polstrování na horní části mostu brání otlačení hlavy, dlouhodobé nošení není nepříjemné. Právě hlavový most je vyroben z odolného materiálu, který lze libovolně kroutit, ohýbat, natahovat. Zkrátka běžně jej nelze zničit ani pádem na zem. Přítlak na hlavě je přiměřený, náušníky skvěle padnou i na větší uši a spolehlivě odhluční okolí.

SolRepublic_1SolRepublic_2SolRepublic_8SolRepublic_7

Tlačítka na kabelu pracují pro ovládání hlasitosti i hovorů. Zkoušel jsem zařízení s iOS, Androidem a Windows Phone. Vždy šlo telefonovat bez potíží, tlačítkem hovor přijmete a ukončíte. Dobré hodnocení míří pro mikrofon, je velmi citlivý, i když je od sluchátek vzdálený asi 30 cm. Zbývající délka kabelu je 90 cm.

Tlačítka hlasitosti bohužel nefungují v případě Androidu u HTC Desire 200, ani u Windows Phone 8 u Nokie Lumie 820. Prostřední tlačítko dvojitým stiskem posouvá ve Windows Phone 8 na další skladbu v playlistu, jedno stisknutí pozastaví produkci, trojitým stiskem se vrátíte zpět o jednu skladbu. Takovou funkčnost neukazuje Android, dvojitým stiskem tlačítka v přehrávači se začne vytáčet poslední volané číslo.

Nejlepší funkčnost prokazuje u iOS. Funguje ovládání hlasitosti hovorů i přehrávání, tlačítko pracuje v přehrávači na jedničku jako u Windows Phone 8 pro posun skladeb.

SolRepublic_3

Zvukový projev se bude líbit milovníkům hutných basů, přitom nechybí prokreslení detailů středních poloh. Líbivý zvuk je hodně hlasitý a čitelný, ve sluchátkách nijak nechrastí a nechybí mu čistý projev. Sluchátka jsou určitě povedená a hodně stylová, provedení konstrukce je skvěle odolné, nikde nic nevrže a nepraská. Zkrátka tyto sluchátka nemusíte sundávat z hlavy po celý rok.

Reklama