Sluchátka Sony WF-C700N: když chcete mít klid [recenze]

Reklama

Špunty, které zavrtáte do uší a nic kromě hudby neslyšíte. Sony zase ukazuje, že má ergonomii na jedničku a ještě to moc fajn hraje.

Sony WF-C700N jsou ANC sluchátka, která koupíte hned ve čtyřech barvách za 2 399 Kč. Jde o fialovou, černou, bílou a testovanou zelenou. Shodou okolností dorazily na test se shodně zelenou Xperií 10V a tak to k sobě parádně ladilo.

Špunty bydlí v plastovém dobíjecím pouzdru, indikaci nabití obstarává LED. Špunty na svém místě tradičně drží magnety a kontakt mají přes drobné piny. Pouzdro se nabíjí USB-C, není podpora bezdrátového nabíjení.  S mobilem se párují přes bluetooth a aplikaci Sony Headphones, která dosud není počeštěná a to se používá dlouhé roky. I se základn íangličtinou ale snadno pochopíte popisky a návody.

V aplikaci vidíte % nabití baterie sluchátek a pouzdra, upravíte si ekvalizéry nebo uložíte vlastní. Ergonomie špuntů je příjemná, do zvukovodu je snadno „zavrtáte“ a rozhodně nevypadnou. Z ucha nijak netrčí a určitě je nevyhodí ani třeba zimní čepice. Matný povrch se přenesl z pouzdra i na ně a tak je příjemné se jich dotýkat, nijak se neupatlávají. Vnější strana sluchátek dostala tlačítka, která tiše cvakají. Jednoduše změníte typ rušení hluku – vypnete, režime Ambiente (slyšíte trochu okolí) a ANC pro maximální odhlučnění. Tlačítko může měnit hlasitost, přepínat skladby, přijímat hovory, jak si upravíte v menu aplikace.

Sluchátka můžete vzít na sport díky normě krytí IPx4, tedy proti potu a stříkající vodě, což je dostačující. Ohledně výdrže se mluví o 7,5 hod z pouzdra a 7,5h samotná sluchátka, včetně zapnutého ANC. Já je používal během 14 dní každý den na cesty do práce a občas jsem si vzpomněl na dobíjení, na jistotu. Kvalita poslechu vychází z provedení konstrukce, spolehněte se na jistou hlasitost, vokály i basy, v porovnání s konkurenčními modely rozhodně nezapadnou.

Reklama