SMS jízdenka II: zamávejte na revizory mobilem (recenze Symbian aplikace)

Reklama

Určitě to znáte, přijedete do cizího města a po kapsách nemáte drobné do automatu na MHD jízdenku a trafika je zavřená. S touto aplikací si ve dvou krocích koupíte SMS jízdenku a můžete pokračovat v cestě.

SMS jízdenka II je bezplatná aplikace, která nevyžaduje datové přenosy. Po instalaci ji spustíte a hned na titulní stránce si vyberete město, v němž se nacházíte a kde budete cestovat s MHD. Mezi zapojenými městy najdete Prahu, Plzeň, České Budějovice, Liberec, Ústí nad Labem a Ostravu.

Pod každým městem se ukrývá nabídka SMS jízdenky, v případě Prahy si musíte vybrat přesný typ, je tu více možností. Nechybí popis jízdenky, její doby platnosti a ceny s DPH. Aplikace pracuje na pozadí s editorem SMS zpráv v mobilu, takže po kliknutí na jízdenku se na pozadí odesílá Premium SMS s nastaveným kódem zvoleného dopravního podniku. Do několika minut obdržíte jízdenku v podobě SMS, tu nechte uloženou. Pokud ji snad omylem smažete, dá se zaslat duplikát, opět z aplikace. Za duplikát se platí, částky se liší od města.

U každého města jsou k dispozici podrobnější informace o tamní SMS jízdence, taktéž můžete rovnou otevřít okno v prohlížeči s vyhledáním jízdních řádů. Aplikaci nelze snad nic vytknout, budeme si přát, aby se počet měst s SMS jízdenkami rozšiřoval a už brzy se dočkáme třeba u nás v Brně.

Reklama