SMS Rezervace pro SA: když cestujete se Student Agency (recenze aplikace)

Reklama

Všichni pravidelní cestující, kteří využívají služeb společnosti Student Agency, pravděpodobně vlastní otevřenou, nebo alespoň kreditovou jízdenku. S její pomocí si můžete kdykoliv rezervovat vybrané spojení. Místo složitého SMS kódu lze ovšem využít tato jednoduchá aplikace.

Hned na úvod je třeba říct, že se nejedná o oficiální aplikaci společnosti Student Agency. Pouze někoho napadlo, že by mohl jejím zákazníkům usnadnit objednávání a rušení cest. Výhodou aplikace je, že nepotřebuje datové spojení, pouze ve formuláři zadáte příslušné údaje a odešle se textová zpráva (pokud ovšem máte neomezený datový tarif, je to pro vás naopak spíše nevýhoda).

Samotná aplikace je velmi jednoduchá. Musíte zadat číslo vaší jízdenky, vybrat linku, startovací a cílovou stanici, datum a čas. SMS Rezervace nabízí i výběr sedadla, pak už jen stačí vyplněný formulář odeslat jako SMS a je hotovo. Kromě rezervace spoje si můžete také zrušit už naplánovanou cestu.

Vše jde provést i přes SMS kódy Student Agency, aplikace je ale rozhodně snadnějším řešením. Má ovšem i své nevýhody. Pravděpodobně největší spočívá v tom, že zde nenajdete všechny destinace, do kterých Student Agency jezdí. Využívat se dá pouze Praha, Brno, Český Krumlov, České Budějovice, Karlovy Vary, Liberec, Karviná, Plzeň, Zlín, Hradec Králové, Slovensko, Vídeň a Havířov.

Ve výčtu chybí přinejmenším Ostrava, což je v době, kdy jsou nabízeny i vlakové spoje do tohoto města, opravdu nešťastné.

Cena: freeware

Operační systém: Android 1.5 a vyšší

Odkaz na stažení

Reklama