Snapseed: udělejte z dobrých fotek skvělé (recenze aplikace)

Reklama

Aplikací pro úpravu fotografií existuje na iOS skutečně hodně. Snapseed patří mezi ty profesionálnější. Pokud se s programem naučíte pracovat a vyžívat všech jeho možností, odmění se vám opravdu hodně povedenými fotografiemi.

Snapseed je opravdu skvělý, pojďme si ale hned na úvod říct, jeho hlavní nedostatek. Aplikace stojí plných 4,99 dolaru, což je v kontextu nabídku AppStore docela vysoká částka. Co za ni dostanete, pokud se k investici rozhodnete?

Na první pohled to nevypadá, že by aplikace uměla zas tolik úprav. Hlavní část obrazovky zabírá snímek (vyfocený nebo převzatý z galerie) a pod ním je vypsáno třináct možností pro úpravy. To zase není tolik, říkáte si. Ty pravé divy se ale začnou konat, jakmile si jednu z voleb vyberete. Skrývá se pod ní ohromná spousta dalších možností. Ovládání je přitom jednoduché. Pohybem prstu nahoru a dolů vybíráte typ úpravy, doleva doprava pak měníte její intenzitu. Ta se zobrazuje na malém displeji, jakmile úpravu potvrdíte šipkou vpravo, dojde k úpravě obrázku. Další přednastavené možnosti se skrývají pod ikonkou hvězdičky. Můžu vám zaručit, že nad jedním snímkem strávíte klidně několik desítek minut, ještě mnohem více času vám zabere ovládnutí všech funkcí programu.

Zatímco jiné aplikace nabízí např. úpravu světelnosti snímku, Snapseed to umí provést i pro určitou část fotky. Nebo ji můžete částečně rozmazat, ztmavit, použít na ni efekt… Upravené snímky se dají ukládat, tisknout, poslat e-mailem nebo sdílet na sociálních sítích.

A jaké efekty tedy máte k dispozici? Vybere aspoň namátkou: automatické vylepšení, kontrast, saturace, vyvážení bílé, doostření, oříznutí, převedení do černobílé, rámečky a spoustu a spoustu dalšího. Většina efektů se dá dále přizpůsobovat a ladit takřka k dokonalosti. Milovníci fotografií a iPadu by už tuto aplikaci měli mít dávno, ostatní ať si ji rychle dokoupí. Cena je vzhledem k možnostem vlastně výhodná.

Cena: 4,99 dolarů

Freewarová varianta: ne

Operační systém: iOS 4.2 a vyšší

Odkaz na stažení

 

Reklama