Solární taška Switch: kde je to slunce? [test]

Reklama

Chcete elegantně vyřešit dobíjení vašich mobilních zařízení, kdekoliv se pohybujete? Solární taška zajistí dobíjení díky solárním panelům, navíc skrývá akumulátor se zásobou energie.

SolarTaskaSwitch_8

Solární taška Switch už na první pohled prozrazuje, k čemu je určena. Velké solární panely na vnější straně jsou nejraději vystaveny dennímu světlu nebo rovnou slunci proto, aby zprostředkovaly dobití vnitřního akumulátoru nebo přímé nabití zapojeného telefonu.

Solární taška Solar Switch

  • Rozměry: 29 × 18 × 6 cm, objem 2,2 l, hmotnost 680 g
  • Solární panely: 2 × 2 W, volit lze 6 a 12 V výstup
  • Nabíjení akumulátoru ze slunce: asi 7 h
  • Nabíjení mobilu z panelů: asi 6 h (Nokia Lumia 820)
  • Akumulátor: 3 000 mAh, výstup 0,9 A, 5,5 V
  • Obsah brašny: 6 výměnných koncovek pro zařízení
  • Cena: 3 231 Kč
  • Za zapůjčení děkujeme Beobalu.eu

Taška vypadá právě díky panelům zajímavě, design a kvalita zpracování nekulhá ani při bližším průzkumu zbytku. Taška váží asi 700 g a pro nošení je nachystán široký popruh 35 mm. Taška je zhotovena z materiálu 600D Polyester, hrubší materiál odolá otěrům při nošení, určitě neprofoukne a nepromokne. Plastové zipy jsou z části zakryté, mohly by odolat lehkému deštíku. Taška obsahuje zadní užší kapsu, hlavní kapsa pojme věcí ve formátu o něco větším než A5. Přední kapsa je vybavena síťkovými kapsami pro příslušenství a hlavně bílý zaoblený akumulátor s kapacitou 3 000 mAh.

SolarTaskaSwitch_1SolarTaskaSwitch_2

Akumulátor se dá dobíjet z počítače díky USB-miniUSB kabelu, nebo jej napojíte přímo na solární panely. Z panelů vede ještě jeden krátký kabel, takže mobily dobijete rovnou z nich bez účasti akumulátoru. Činnost solárních panelů ukazuje červená LED nad nimi, jednoduše se rozsvítí.

SolarTaskaSwitch_4SolarTaskaSwitch_3

Součástí jsou také koncovky pro připojení různých značek mobilů, nechybí ani konektor Apple. Stav akumulátoru ověříte stiskem tlačítka, rozsvítí se červené LED podle tří stupňů úrovně nabití. Akumulátor se ze slunce nabíjí skoro celý den, dle výrobce asi 7 hodin, v praxi samozřejmě záleží na síle slunce. Nejlepší je nechat tašku na parapetu za oknem, nebo rovnou na přímém slunci.

SolarTaskaSwitch_5SolarTaskaSwitch_7

Dobíjení z akumulátoru je omezeno na 900 mAh a 5,5 V, není to tedy velký rychlík a nedá se použít třeba pro tablety. Nabíjení mobilu ze solárních panelů je ještě pomalejší, pro nabíjení někde u vody nebo při putování po městě je ovšem efektní a nemusíte se hned ocitnout bez energie.

SolarTaskaSwitch_6

Solární taška není zrovna levný doplněk, ocení jej hlavně milovníci takových elektronických vychytávek. Diskrétní nabíjení vloženého mobilu se mi hodně líbí, akumulátor můžete použít i bez brašny na jiné výlety nebo služební cesty. Za zpracování tašky můžu výrobce pochválit.

Reklama