Sony Ericsson se mění na Sony Mobile Communication

Reklama

Společnost Sony dokončila proces koupě Sony Ericssonu oznámený na podzim 2011. V průběhu února se firma přejmenuje na Sony Mobile Communication, zatím není jasné, kdy se dočkáme prvního produktu s novou značkou.

Takřka přesně po deseti letech od vzniku švédsko-japonského výrobce Sony Ericsson (mimochodem, vznikl 11. září 2001) se oba partneři rozhodli na rozchodu. Ericsson se bude i nadále věnovat svým síťovým produktům, Sony si pak ponechá divizi mobilních telefonů.

Takový velký obchod samozřejmě podléhá řadě schválení, ať už ze strany akcionářů obou společností nebo nejrůznějších regulačních úřadů, takže není divu, že od prvotního rozhodnutí do vlastního prodeje uběhlo několik měsíců.

Do mobilní historie se jako den D (nebo možná den S?) zapíše 15. únor 2012. Přesně tehdy totiž Sony koupilo poloviční podíl dosud vlastněný švédskou firmou Telefonaktiebolaget LM Ericsson, takže se stalo stoprocentním vlastníkem Sony Ericssonu.

Mobilní telefony chce do budoucna začlenit do své elektronické divize a udělat z nich důstojného kolegu dalším produktům, jako jsou tablety, televize (s možností připojení k síti) nebo počítače. K přejmenování na Sony Mobile Communication by mělo dojít ještě v únoru.

Osobně očekávám, že pod novým názvem se bude společnost prezentovat již na mobilním kongresu MWC v Barceloně, brzy se pak začnou prodávat i prvních produkty s logem Sony. A pokud uvažujete, že byste si také nějakého výrobce mobilů koupili, vězte, že 50 % Sony Ericssonu stojí více než miliardu eur.

Reklama