Sony Ericsson T610 a T630: povedení výrostci [retro]

Reklama

Dvě legendy dokázaly uspokojit náročné uživatele v roce 2003 i později, chvástaly se fotoaparáty, bluetooth, barevnými kryty. Cenili jsme si také joysticku a možnosti hraní javových her. Kdo si vzpomene s námi?

Sony Ericsson T610 ve zkratce

  • Rozměry a hmotnost: 102 × 44 × 19 mm, 95 g
  • Barvy: stříbrná, modrá, červená
  • Displej: barevný pasivní 1,8″, 128 × 160 bodů, 65 tis. barev
  • Paměť: 510 vícepoložkových kontaktů, 60 SMS
  • Data: GPRS, wap, infraport, bluetooth
  • Fotoaparát: vestavěný CIF, maximálně 352 × 288 bodů
  • Baterie: 770 mAh Li-Pol
  • Cena: v roce 2003 asi 12 000 Kč

Sony Ericsson T610 patřil mezi nejočekávanější mobily roku 2003 a předčil třeba minule vzpomínanou Nokii 7250. Populární model pokračoval v trendu dobře vypadajících Sony Ericssonů a tak navázal na úspěchy modelu T68 a T68i, více si o nich přečtěte zde. Jak vidíte na fotkách, prodával se ve třech barevných provedeních, telefon nebyl nijak přerostlý a vešel se do 100 g. Vrchní část obsahovala infraport, zcela se vytratila informační dioda událostí, tu měl právě T68.

Jasně rozmístěná tlačítka pod displejem umožňovala ovládání, všemu kraloval joystick s potvrzovacím středem. Ovální tlačítka nabídla hodně prostoru mezi nimi a tak se na telefonu dobře psalo. Podsvícena byla bíle. Tlačítka kolem joysticku byla na druhé koleji, telefon se pohodlně ovládal i přes joystick a bylo to určitě rychlejší. Joystick samozřejmě umožňoval nastavení spuštění oblíbených aplikací, třeba seznamu, budíku atp. Za zmínku stojí barevný displej, bohužel ještě s pasivní technologií, ale barevný byl a to je hlavní.

Vícepoložkový seznam a místo pro 500 kontaktů umožnilo uložení všeho možného nebo také synchronizaci dat s počítačem. K tomu se nejlépe hodil bluetooth nebo infraport. Fotoaparáty se v mobilech teprve rozkoukávaly a tak nepřekvapí mizerné rozlišení maximálně 352 × 288 bodů a jeho použití pouze v MMS. Stejnou kvalitu převáděl snímač i konkurenční Nokii 7250. Do malé 2MB paměti se daly instalovat javové programy a hry, o tomto telefonu můžeme mluvit jako o prvním s javou a značkou Sony Ericsson.

O pár měsíců později jsme na trhu uvítali model Sony Ericsson T630, který se dočkal několika inovací a úpravy designu. Nová byla klávesnice s polštářky těsně na sobě. Lepší byl fotoaparát, tentokrát VGA, a tak displej, který se dočkal aktivní technologie. I tento telefon se stal hodně oblíbeným, soupeřil třeba se Siemensem SX1.

Reklama