Sony Ericsson Xperia Neo V vs. konkurence

Reklama

Sony Ericsson Xperia Neo V patří i přes své stáří mezi uživatelsky stále velmi oblíbené telefony. Může za to kombinace dobré ceny, kvalitních funkcí a líbivého designu. Telefon se také dočkal Androidu 4. Opravdu by se ale nenašel nějaký srovnatelný konkurent s lepší cenou nebo výbavou?

Telefon se dá sehnat v neoficiální distribuci i pod 5 000 Kč, v ověřených obchodech se cena pohybuje kolem 5 500 Kč. Pro naše první srovnání jsme se porozhlédli v internetovém obchodě Sunnysoft, kde se mobil prodává za 5 490 Kč. Xperia Neo V nabízí 1GHz procesor, 512 MB RAM, HDMI, podporu paměťových karet, rychlá data, 5Mpx fotoaparát nebo HD video. Displej má úhlopříčku 3,7“ a rozlišení 854 × 480 bodů.

Sony Ericsson Xperia Neo V lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Srovnání podle ceny

Cenově nejbližšími konkurenty Sony Xperia Neo V jsou Nokia 603, Huawei Vision a Sony Ericsson Xperia Ray. Určitě nejméně podobná je Nokia 603 kvůli odlišnému operačnímu systému. Hodnoty procesoru, fotoaparátu nebo videa jsou naopak stejné, Nokia má pouze o kousek menší displej.

Nokia 603 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Větším soupeřem je určitě Huawei Vision, který nabídne lepší rozměry, větší kapacitu interní paměti a srovnatelnou úroveň multimédií. Nevýhodou by snad mohla být jen starší verze operačního systému, na druhou stranu ne každý nutně touží po Androidu 4.

HUAWEI U8850 Vision lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Velkým soupeřem je bezesporu Xperia Ray. Nabídne naprosto shodné ovládací prostředí, stejnou rychlost procesoru i kapacitu RAM. Na rozdíl od Xperie Neo V má ale menší displej (ovšem při zachování stejné úhlopříčky) a lepší rozlišení fotoaparátu, plných 8 Mpx.

Sony Ericsson Xperia Ray lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Srovnání podle funkcí

Srovnávat telefon pouze podle operačního systému, procesoru a kvalit fotoaparátu je trochu zbytečné. Podobné specifikace totiž nabízí desítky dalších přístrojů. Když hledání zpřesníme podmínkou podobné úhlopříčky displeje, je výsledek o mnoho lepší. I v tomto srovnání ale bude mít Xperia Neo V takřka nad všemi ostatními mobily navrch díky své nízké ceně.

V několika obchodech byste ještě mohli narazit na dosluhující Xperii Neo, která je naprosto stejná, jen má lepší rozlišení fotoaparátu. Cenově se také přibližuje už dříve zmiňovaný Huawei Vision.

Zajímavou alternativou by mohla být Motorola Defy+ nebo HTC Desire S. V obou případech si za tyto telefony trochu připlatíte, u Motoroly se to ale dá akceptovat odolnější konstrukcí. Tento mobil má také větší interní paměť a silnější kapacitu baterie. Musíte se ovšem srovnat s ovládáním v angličtině a horší kvalitou VGA videa.

Motorola MB526 Defy + lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Přečtěte si recenzi Motoroly Defy+.

HTC Desire S opět napodobuje větší kapacitu interní paměti, přidává k ní ale také více RAM. Na opačném konci hodnocení stojí starší verze systému Android, chybějící HDMI nebo stížnosti na kvality fotoaparátu.

HTC Desire S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Na základě předchozího srovnání bychom jako největší konkurenci pro Neo V viděli Huawei Vision. Má velmi podobnou výbavu i cenu a proto byste při výběru kteréhokoliv z těchto mobilů neměli přehlédnout ani ten druhý.

Reklama