Sony LinkBuds S: hudba je nejdůležitější [recenze]

Reklama

Nové true wireless špunty se hodí pro hovory a poslech hudby, ve výbavě nechybí skvělá funkce Speak-to-Chat, kdy nemusíte špunty vyndávat, abyste si popovídali s lidmi.

Sony LinkBuds S se prodávají za necelých 5 000 Kč v černé, béžové a bílé barvě, např. na Alza.cz. Špunty koupíte v recyklované malé krabičce, kde jsou i výměnné adaptéry do uší (L, S, SS), krátký USB-C kabel (černý)  a nezbytné dobíjecí pouzdro ve shodně barvě se sluchátky. To je stejně jako špunty příjemné na dotek s matným povrchem. Sluchátka v pouzdru drží spolehlivě, pouzdro zepředu indikuje podélnou LED stav nabití či nabíjení, rozhodně to nepřehlédnete.

Provedení špuntů hodnotím jako velice zdrařilé pro moje uši, tvarově se nepatrně vtlačí do zvukovodů a z uší téměř nevyčnívají. Snesou i rychlý pohyb a určitě nevypadnou, v mém případě jsem využil již nainstalované adaptéry vleikosti M. Na ergonomii v Sony zapracovali, abyste špunty mohli nosit dlouhé hodiny a nepřekážely. Norma krytí IPx4 zaručuje odolnost proti potu a stříkající vodě, snesou tedy lehký deštík.

Pro využití sluchátek je nutné instalovat aplikaci Sony (jen v angličtině), tam pak vidíte stav baterie špuntů a pouzdra, jsou tu bohaté možnosti nastavení poslechu a jiných funkcí. Třeba styl poklepání na sluchátka ovládá posun skladeb i vyvolání hlasového asistenta, nebo přepínáte typ ANC. Dále upravíte ekvalizéry pro poslech hudby i mluveného slova, nastavíte třeba ambientní režim  ANC, abyste něco kolem sebe slyšeli.

Velice chválím Speak-to-Chat funkci, s nasazenými špunty začněte mluvit, hudba se pozastaví a po skončení rozhovorou se po stanovené době zase pustí (standardně je nastaveno 15 s). Musím uznat, že hudbu pozastaví i zakašlání nositele, ale třeba nechytá hovory kolemstojících lidí. Kvalita ANC je ve spojení se zasunutými špunty v uších bezvadná. Neslyšíte zhola nic, než jen hudbu a to i v hlučném MHD nebo u silnice.

Dále můžete na rušné ulici bez potíží telefonovat, druhý strana ani nepoznala, že je kolem čilý dopravní ruch, tak dobře mikrofony drobných špuntů pracují, skvělé! Výdrž 20 hodin celková, tedy 6 hodin špunty a 14 hodin z pouzdra, to je kombinace, která vás donutí nabíjet při každodenním párhodinovém poslechu tak jednou do týdne.

  • update – 17. 11. 2022 dostala sluchátka softwarový update, který přidává funkci Multipoint connect, možnost připojení sluchátek ke dvěma zařízením zároveň. Stejnou funkci do konce letošního roku obdrží i sluchátka WF-1000XM4.

Závěr

Sony LinkBuds S zanechaly velmi dobrý dojem a dají se doporučit pro denní nasazení, spokojeni budete s pohodlím při nošení, vysokou úrovní ANC i podání hudby z 5mm měničů.

 

Reklama