Sony LinkBuds: zvuk s dírou [recenze]

Reklama

Konstrukce z recyklovaných plastů, minimalistická krabička z papíru a navíc špunty s dírou skrz. V Sony se nezbláznili, jen přináší inovace, které se mohou zalíbit. Navíc, když to i dobře hraje.

Špunty Sony LinkBuds jsou hudebním příslušenstvím s unikátním designem, který má zajistit průchod vnějšího zvuku do uší. Koupíte je v bílé nebo šedé barvě za 4 799 Kč. V balení najdete 5 párů silikonových nástavců k upevnění do uší, tyto špunty se totiž zasouvají na začátek zvukovodu a splynou s boltcem ucha. Díky silikonovým „zarážkám“ v uších drží a nemusíte je vyndávat, abyste něco slyšeli zvenčí. Nošení je otázkou zvyku, špunty jsou lehoučké a jen tak pocitově „ledabyle“ zaháknuté do uší, ale opravdu drží i při chůzi a popoběhnutí.

Konstrukce poskytuje IPX4 jako odolnost proti vlhkosti a potu, hodí se tak na sport i běžné nošení v kanceláři a MHD. Průstřel ve sluchátkách využívá speciální konstrukce měniče s průměrem 12 mm, který hraje přímo do uší. Součástí balení je drobné pouzdro s LED indikátorem nabití, připojuje se USB-C k nabíječce. Samotné špunty vydrží poslech hudby až 5,5 hodiny, pouzdro přidá 12 hodin navíc. U nabíjení zklame absence podpory Qi bezdrátového nabíjení, stále hledáte kabel nabíječky.

Špunty Sony budete párovat s mobilem výhradně s aplikací Sony Headphones, zde najdete jejich nastavení, je tu možnost ekvalizérů, úprava ovládání poklepáním před špunty do ucha. Tento styl ovládání mi asi úplně k srdci nepřirostl, raději ťukám do špuntů na jistotu. Současně podporují hlasové asistenty a co se mi líbí hodně je Speak-to-chat – během poslechu stačí začít mluvit, hudba se pozastaví a jak budete chvíli mlčet, zase se rozjede.

Dále se může hodit, a já jsem to hodně ocenil, automatická regulace hlasitosti poslechu, například se rychle zvýší hlasitost hudby, když začne kolega naproti telefonovat, nebo stojíte u projíždějících aut venku. Dobře funguje detekce nasazení špuntů nebo jejich sejmutí, opět se hudba pozastaví. Sony LinkBuds výborně poslouží na tleefonování, druhá strana si pochvalovala čistotu hlasu i v náročných zvukových podmínkách.

Poslech a závěr

A kvalita poslechu? V kanceláři a tichém prostředí bez problémů, venku je to kvůli děravé konstrukci problém. Bojoval jsem s hlasitostí, okolním ruchem i výkonem. Ačkoliv v kanceláři je zvuk sluchátek zábavný a plný, venku jej přebíjí tramvaje, auta, nepomáhá hlasitost na maximum. To samozřejmě nemusí být na škodu, protože zase vás na ulici nic nesrazí a vždy budete tak trochu ve spojení s okolím. Pro bezpečný pohyb je to určitě v pořádku.

Reklama