Sony následuje Nokii, prodává své budovy

Reklama

Podobně jako před časem Nokia, i Sony nyní prodává své sídlo. Zatím se tedy nejedná přímo o ústředí, prodává se budova v New Yorku, i tak je to ale do jisté míry varovné znamení. Sony přiznává, že budovu prodává především kvůli zlepšení vlastní finanční situace.

Americká pobočka japonského elektronického gigantu Sony, který mimo jiné vlastní také výrobce mobilů Sony Mobile, oznámil plánovaný prodej amerického ústředí, které se nachází v New Yorku. Sony už dokonce našlo kupce a dohodlo cenu. Za budovu vyinkasuje 1,1 miliardy dolarů, splatí zbývající část hypotéky a do Japonska tak odvede 685 milionů dolarů. Současně s tím má zajištěno, že mohou jeho zaměstnanci v budově zůstat alespoň následující tři roky.

SONY CORPORATION OF AMERICA 550 MADISON AVENUE BUILDING

Jako důvod prodeje tisková zpráva doslova uvádí:

Sony provádí celou řadu kroků k posílení své finanční situace, konkurenceschopnosti a možností dalšího růstu. Při tom Sony pečlivě vyvažuje své příjmy a výdaje, přičemž pracuje na zlepšení finančních toků pečlivou volbou investic, prodejem majetku a posilováním  kontroly nad kapitálem i vybavením. Tento prodej je součástí zmíněných kroků.

Sony se tedy vydalo naprosto stejnou cestou, jako Nokia. Rozprodává méně potřebné součásti za účelem rychlého získání hotovosti (prodej budovy Sony má proběhnout nejpozději v březnu). Sice ještě nesáhl k masivnímu propouštění a rozprodávání jednotlivých divizí, směr je ale stejný. Zlatá doba technologických firem je evidentně za námi.

Reklama