Sony představilo na CESu tři selfie mobily

Reklama

Na losangelském veletrhu CES přestavilo Sony hned tři nové telefony, které se zaměřují hlavně na kvalitní selfie fotografie – Xperia XA2 Dual, Xperia XA2 Ultra Dual a Xperia L2 Dual.

Sony Xperia XA2 Dual

Bezrámečkový displej má úhlopříčku 5,2“ a rozlišení fullHD. Baterie s kapacitou 3 300 mAh vydrží i díky úsporným funkcím skutečně dlouho. O výkon se postará SnapDragon 630. Hlavním lákadlem tohoto telefonu je ale rozhodně fotoaparát s 23Mpx snímačem o velikosti 1/2,3“ s citlivostí ISO až 12 800.

Kromě špičkové citlivosti i při minimálním osvětlením může nabídnout 4K video s možností zpomalení i zrychlení (až na 120 fps). Čelní selfie kamera má rozlišení 8 Mpx a široký úhel 120 stupňů. V Česku se můžeme těšit na variantu dualSIM ve čtyřech barvách: stříbrné, černé, modré a růžové.

Sony Xperia XA2 Ulta Dual

Pokud si některý telefon zaslouží titul „selfie mobil“, pak rozhodně Xperia XA2 Ultra Dual. Má totiž hned dvě čelní selfie kamery doplněné bleskem. Jedna z nich nabídne rozlišení 16 Mpx a optickou stabilizaci obrazu, to se určitě bude hodit ve stavu hospodské podroušenosti. Druhá má rozlišení jen 8 Mpx, zato je širokoúhlá. Do 120stupňového záběru se určitě vejde celá vaše parta, než se společně podroušíte a lehce rozprchnete.

Hlavní fotoaparát je stejný jako u předchozího modelu. Displej má tentokrát úhlopříčku 6“, je bezrámečkový, a výrobce o něm tvrdí, že je to „nejjasnější fullHD displej pro chytré telefony“. Tak uvidíme, nechme se překvapit. Na českém trhu se dočkáme dualSIM varianty v černém a stříbrném provedení.

Sony Xperia L2 Dual

Třetí telefon patří spíše ke střední třídě. Displej má úhlopříčku 5,5“, hlavní fotoaparát „jen“ 13 Mpx. Čelní selfie kamerka je ovšem také širokoúhlá a nabídne 8Mpx rozlišení, což je pro účely selfie více než dostačující. V Česku zakoupíte černou a zlatou variantu, obě v provedení dualSIM.

Reklama