Sony SRS-RA3000 a SRS-RA5000: reproduktory pro rodinnou pohodu

Reklama

Sony představuje bezdrátové reproduktory s prostorovým zvukem, které se mají státz vkusným a hlučným společníkem každé domácnosti.

Dvojice novinek od Sony přináší možnost užít si prostorový zvuk s kvalitním podáním výšek i basů, s možností připojení k Wi-Fi, mobilu přes NFC a třeba i napřímo ke Spotify. Liší se v detailech, a pak hlavně cenou, oba budou dostupné již v únoru ke koupi.

Levnější z dvojice reproduktorů bude mít doporučenou cenu 7 999 Kč. Designově zaoblená konstrukce odolává vlhkosti, může tak hrát třeba v koupelně. Stejně jako u dražšího kolegy jej stačí po zapnutí zkalibrovat na aktuální umístění v místnosti a zvuk tak máte slyšet ve všech koutech v ideální kvalitě. Stramovat hudbu lze přes Wi-Fi, bluetooth a mobil či 3,5mm jack. Podporuje Google asistenta i Alexu Amazonu, dále spojení Google Chromecast a Spotify Connect. Pokud jich budete mít několik, mohou hrát to stejné v různých místnostech. Zařízení je velké 146 x 247 x 155 mm při hmotnosti asi 2,5 kg.

Sony SRS-RA5000

Za 14 999 Kč koupíte lépe vybavený model s odvážnějším designem a větším výkonem. Bezmála 5 kg vážící reproduktor měří 235 x 329 x 225 mm a obsahuje 3 reproduktory nasměrované nahoru, 3 střední reproduktory, 1 subwoofer, s certifikací Hi-Res Audio. Obsahuje všechny funkce jako levnější model, včetně hlasového ovládání a možnosti spárování s TV Bravia. Bude tak hrát na základě vysílání programu z TV.

Reklama