Sony ukázalo v Barceloně tři Xperie: XA1, XA1 Ultra a XZ Premium

Reklama

Sony Mobile představilo na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně tři telefony – dva modely střední třídy Xperia XA1 a XA1 Ultra a špičkovou Xperii XZ Premium.

Sony Xperia XA1

Jedná se o telefon s 5″ 720p displejem a osmijádrovým procesorem. Jako operační systém byl samozřejmě použit Android. Hlavní fotoaparát má rozlišení 23 Mpx a 1/2,3″ velký obrazový snímač. Výrobce si zakládá na rychlosti focení, garantuje dobu 0,6 sekund od zapnutí telefonu po vytvoření prvního snímku.

Přední fotoaparát má rozlišení 8 Mpx a širokoúhlý 23mm objektiv. Pro focení hospodských selfie je vybaven čelním bleskem.

Sony Xperia XA1 Ultra

Od své kolegyně se liší především tím, že má displej s rozlišením 1080p a úhlopříčkou 6″. Počet jader procesoru i kvality hlavního fotoaparátu, to vše zůstalo zachováno. Čelní fotoaparát se ale vylepšil na 16 Mpx, blesk je i v tomto případě přítomen.

Obě Xperie střední třídy by měly být dostupné na jaře 2017 v barevných provedeních bílá, černá, růžová a zlatá. O přesné dostupnosti nebo ceně v Česku zatím nejsou k dispozici podrobnosti.

Sony Xperia XZ Premium

Vlajkovou lodí letošního roku ale bude bezpochyby Xperia XZ Premium. S trochou nadsázky lze říct, že se jedná o kombinaci špičkového smartphonu, špičkového televizoru a špičkového fotoaparátu v jednom těle. Displej má úhlopříčku 5,5″, což není nijak mnoho, ale zase ergonomicky příjemné. Při jeho výrobě byly využity technologie z televizorů Bravia, rozlišení se vyšplhalo na hodnotu 4K.

Fotoaparát má rozlišení 19 Mpx a může se pochlubit celou řadou unikátů z fotoaparátů Sony Alfa a Sony Cyber-shot. Jedná se o snímací čip Exmor RS, který zvládá pětinásobnou rychlost snímání a přenosu obrazu. Kupříkladu video zvládá natáčet s frekvencí 960 fps, takže můžete vytvářet úžasně zpomalená videa. Díky funkci Predictive Capture už dopředu pozná, že se chystáte fotit, a začne ukládat snímky. Kdybyste si to náhodou rozmysleli, tak je bez problémů smaže, jinak vám ale může zachránit scénu, kterou byste jinak minuli. Obrazový procesor Bionz přesněji detekuje pohybující se předměty a objektiv G Lens zajistí vysokou optickou čistotu.

Z datových přenosů se můžete těšit na LTE s rychlostí až 1 GB/s. K dobíjení a propojení s počítačem slouží konektor USB-C. Za zmínku rozhodně stojí skleněný zaoblený povrch se zrcadlovým efektem na zadním krytu. Nová Xperia je navíc voděodolná, prachotěsná a díky sklíčku Gorilla Glass 5 odolnější proti nárazům a škrábancům.

Xperia XZ Premium bude celosvětově dostupná v barevných variantách Luminous Chrome a Deepsea Black a to od pozdního jara 2017. V nabídce bude také řada doplňkového příslušenství, včetně adaptéru Quick Charger UCH12W , který nabije baterii na celé hodiny během pouhých několika minut a Bluetooth sluchátka s reproduktorem SBH56, které díky silnému reproduktoru fungují jako handsfree.

Reklama