Sony uvádí tři novinky, dvě jsou zrozeny pro selfie

Reklama

Veletrh CES v Las Vegas přináší spoustu novinek, Sony se předvedlo hned se třemi telefony. Zaujme především výkonné přední fotoaparáty pro širokoúhlé selfíčka.

Sony XA2 Dual a Sony Xperia XA2 Dual Ultra jsou hlavní novinky, které nadchnou nepatrnými postranními rámečky kolem displejů. Oba telefony patří do rukou hlavně milovníků mobilních fotek, takže tu máme solidní nálož megapixelů vepředu i vzadu a pokročilé snímače. Sony XA2 Dual v těle z broušeného hliníku má hlavní 23Mpx fotoaparát s podporou 4K videa, zárukou dobrých fotek má být velký fotosnímač Exmor RS. Video lze mít zpomalené na 120 záběrů za sekundu, přední selfie fotoaparát nachystal úhel záběru 120 stunů a 8 Mpx. Displej s velikostí 5,2 palců a fullHD rozlišením kryje Gorilla Glass, v prodeji bude několik variant – stříbrná, černá, modrá a růžová.

Sony Xperia XA2 Dual Ultra je klonem předchozího modelu co se týká deisgnu a většiny prvků výbavy, vzadu má také 23Mpx fotoaparát, vepředu je však duální selfie fotoaparát se snímači 16 a 8 Mpx s optickou stabilizací a úhlem záběru 120 stupňů. Zvětšil se také nepatrně displej na 6 palců, přidala se kapacita baterie na 3 580 mAh, s podporou rychlonabíjení. V ČR bude v prodeji ve stříbrné a černé barvě. Telefony budou k mání s Androidem 8.0 od února 2018.

Sony Xperia L2 Dual představuje dualSIM, který se u nás bude prodávat v černé a zlaté barvě, nechybí mu zaoblený design i čtečka na zádech. Mobil poskytne 5,5palcový displej, opět širokoúhlý 8Mpx fotoaparát pro selfie a zadní 13 Mpx. Tato novinka přijde na trh v únoru v Androidem 7.0.

Reklama