Sony WF-1000XM4: sluchátka, která utlumí i sbíječku

Reklama

Sony rozšiřuje ságu špičkových sluchátek s ANC, vylepšilo procesor na rušení hluků, zapracovalo na ergonomii, zbavilo se plastů.

Sluchátka WF-1000XM4 navazují na skvělá sluchátka WF-1000XM3, ovšem spousta novinek se odehrála v hardwaru. Přichází nový procesor V1 pro maximální využití ANC, sluchátka mají dva mikrofony na každém uchu pro rozpoznání hluku, procesor se pak postará o to, aby nic nerušilo poslech. Konstrukce je odolná proti vodě a dešti dle normy IPX4.

Reproduktor sluchátka měří 6 mm, má o 20 % větší magnet, takže slibuje lepší podání zvuků. To jde v ruce s upravenou ergonomií a tvarováním konstrukce, sluchátka nyní mají lépe sedět na uchu bez mezer. Skvělou funkcí je Speak-to-Chat, kdy nemusíte špunty vyndávat z ucha, stačí začít mluvit a hudba se pozastaví a vy můžete odbavit dotírající osoby. Stejně tak je možnost podržením prstu vypnout hudbu a slyšet okolí.

Samozřejmostí je špičková kvalita snímání hlasu a podání hovorů ze spárovaného telefonu. Šikovnou funkcí je podpora Qi bezdrátového nabíjení, nabíječku si ale koupíte vlastní. Součástí je samozřejmě dobíjecí pouzdro – výdrž je 8 hodin (sluchátka) + 16 hodin (s nabíjecím pouzdrem), celkem 24 hodin výdrže při aktivním ANC. Při vypnutí ANC sluchátka dají 12 h + 24 h (s nabíjecím pouzdrem), celkem 36 h.

Sluchátka WF-1000XM4 budou v prodeji v černé a krémově-stříbrné variantě a jejich cena se bude 7499 Kč. V prodeji budou od června 2021.

Reklama