Sony WH-1000XM4: odstřihněte od hluku nejen při home office [recenze]

Reklama

Hledáte pohodlná sluchátka s vynikajícím zvukem, která vás odpojí od zvuků domácnosti, kanceláře nebo kdekoliv na cestách? Tato sluchátka přinesou dokonalé pohodlí při nošení a poslechu, a nabízí funkce, které jinde nenajdete.

Sony WH-1000XM4 jsou uzavřená náhlavní sluchátka s aktivním rušením hluku ANC, která se zdají být ideální variantou pro práci z domova nebo s rušnými kolegy. Ačkoliv se může zdát pořizovací cena vyšší, na oplátku budete mít na hlavě to nejlepší s logem Sony, co můžete k poslechu koupit.

V obchodech se cena pohybuje kolem 10 000 Kč, koupíte je v bílé nebo černé barvě, vždy s transportním pouzdrem, USB-C nabíjecím kabelem, propojovacím kabelem 3,5mm jack a adaptérem do letadla.

Z hlavy nesundáte

Sluchátka dostala plastové náušníky a most, vše bohatě polstrováno a přizpůsobeno pro dlouhodobé nošení. Potvrzuji, že není problém mít na hlavě náušníky i několik hodin v kuse, už takto samotné bez zapnutí vás příjemně odluhční od okolí.  A to není vše. Pohodlné párování zajistí NFC na levé mušli, přiložíte mobil, nainstalujete aplikaci Sony Headphones Connect a je to.

Sluchátka se nabíjí USB-C konektorem, s aktivním ANC vydrží 30 hodin, bez něj ještě o pár hodin více. Solidní nálož energie vám tak vystačí na několik pracovních dní,m není problém dobíjet kabelem z nabíječky k mobilu. Konstrukce umožňuje složení do pouzdra, to pevně zavřete zipem. Ergonomie sluchátek je prvotřídní, na hlavě netlačí, při pohybu hlavy nic nevrže a sluchátka drží na svém místě. Ačkoliv nejsou sluchátka voděodolná, dají se nosit i venku, v zimě snad i uši zahřejí.

Kromě bezdrátového připojení (podporují ke dvěma zdrojům – např. mobilu a tabletu) můžete využít drátové díky 3,5mm jacku, to se může hodit k poslechu třeba z počítače. levá mušle nabízí tlačítko Custom – to aktivuje ANC, ambientní poslech nebo rušení hluku zcela vypne. Takto lze sluchátka nosit i bez poslechu hudby a jste od okolí odhlučnění. Ambientní poslech propustí hlasy a ruchy města, jen ANC vypne vše. ANC umí upravovat svoji sílu dle polohy, kde pracujete, kde se bavíte, jestli někam jdete atp.

Božský zvuk

V aplikaci sluchátek lze nastavit všemožné vychytávky – například při sejmutí sluchátek z hlavy senzory zaregistrují polohu a pozastaví přehrávání. Dále lze aktivovat přerušení poslechu s funkcí Speak-to-Chat, jakmile něco řeknete, například pozdravíte souseda na chodbě/okřiknete hlučící děti doma a pak se můžete chvíli bavit a nemusíte sluchátka sundávat. Tato funkce reaguje i na hlasité zasmání nositele. Stejně tak se hudba pozastaví, jakmile si dáte sluchátka na krk.

Opětovné spuštění poslechu zajistí klepnutí do pravé mušle. Vnější plocha totiž slouží místo tlačítek k ovládání hudby i hlasitosti a hovorů. Tahem prstu nahoru a dolů řídíite hlasitosti, dopředu a dozadu posun skladeb, klepnutí doprostřed pozastavení/příjem hovoru/ukončení. Dotykovou plochu můžete vyřadit z provozu také v aplikaci, to se může hodit třeba pokud se plochy dotýkají vlasy, kapuce oblečení apod.

A kvalita poslechu? Upřímně jsem byl zpočátku v příjemném šoku, po nasazení sluchátek jsem chvíli nevěřil, co vše ve skladbách slyším, jak dobře jsou dávkované středy a basy, čitelné výšky, různé nástroje a podobné detaily. Mluvené slovo také špičková produkce, dynamika poslechu skladeb různých žánrů a prostorové podání na jedničku. Ve spojení s odhlučnění s ANC máte na hlavě koncertní sál nebo rockový koncert, cokoliv budete chtít. Sluchátka podporují kodeky kodeky LDAC Sony, AAC, SBC, na aptX se zapomnělo, v aplikaci se dá kvalita poslechu vyladit ekvalizéry.

Sony WH-1000XM4 jsou vynikající sluchátka pro každodenní nošení, které nezklamou v žádné poloze. Díky komfortním funkcím s přerušením a ovládáním poslechu je nemusíte vůbec dávat z hlavy dolů. Kvalita ANC je perfektní pro nejrůznější situace, se sluchátky odbavíte telefonní hovory a dobíjet je stačí jednou za pár dní. Kvalita poslechu snese nejvyšší nároky a pochybuji, že by někoho nenadchla tak, jako mě.

Sony WH-1000XM4 ve zkratce
Bluetooth: 5.0
Dosah: asi 10 m
Frekvebnční dosah: Pásmo 2,4 GHz (2,4000–2,4835 GHz)
Profily: A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Podpora formátů: SBC, AAC, LDAC
Cena: 10 590 Kč

Reklama