Sony WH-CH720N: pořádný zvuk s ANC za zajímavou cenu [recenze]

Reklama

Za cenu špuntů si koupíte značková sluchátka s parádním zvukem, aktivním rušením hluku, podporou asistentů a dlouhou výdrží. Kde se však trochu šetřilo?

Sony WH-CH720N jsou k mání ve třech barvách, Sony prodává bílou, černou a modrou variantu. Černá je neobjvyklejší, modrá nebo bílá se budou naživo líbit více. Sony stlačilo cenu pod 3 000 Kč u všech barev, při pohledu na výbavu však nic podstatného nechybí. Tak popořádku, z krabice vyjmeme lehká sluchátka s plastovými náušníky, které pojíždí na kovovém rámu, nahoře akorát opolstrovaném. Umělá kůže hraje prim na náušnících, ve vedrech se uši trochu zapotí, ale běžná (pokojová) teplota není problém.

Sluchátka nemají žádnou odolnost, před deštěm tedy jistě chraň! Nabízí se volba je složit, dát do pouzdra nebo rovnou do batohu. Bohužel, právě třetí varianta je správná, tato sluchátka se nedají nijak složit (náušníky lze vyklopit do roviny) a pouzdro (ani látkové) už s ohledem na cenu Sony nedává. Nebo sluchátka můžete nosit na krku, ale to zase trochu škrtí.

Průzkum konstrukce a krabice ukáže možnost připojení zdroje hudby přes 3,5mm jack, navíc je kabel s ohnutým jackem přibalen, skvěle! Sluchátka takto hrají i když jsou vybitá, to se může hodit (a u mě vyzkoušeno). Levý náušník kromě jacku má hlavní zapínací tlačítko (také k párování), zde je USB-C k nabíjení. Výrobce udává výdrž 50 hodin, při běžném používání mohu potvrdit, že s aktivním ANC a hodinkou poslechu denně nemusíte nabíjet týden určitě, což je pro mé potřeby vyhovující. Se sluchátky lze pohodlně telefonovat, i na ulici chytají mikrofony hlas na jedničku.

Spojení se zdrojem hudby zajistí Bluetooth, dokonce ke dva současně; sluchátka podporují asistenty a ve spárvoané aplikaci si upravíte třeba ekvalizéry či kvalitu zvuku. Taktéž sluchátka poznají, jestli jdete, nebo sedíte, podle toho se upravuje poslech. Produkci si řídíte buď v mobilu nebo na pravém uchu – posun skladeb, hlasitost, aktivní ANC. ANC lze mít zapnuté, vypnuté, nebo aktivní režim Ambient Mode, kdy slyšíte zvuky okolí. Sluchátka se mohou automaticky při nepoužívání vypnout, avšak nelze nastavit vlastní délku doby, jen uložené 15 x 30 min, 1 x 3 hod. S přihlédnutím na cenu nečekejme funkce Sony jako Text to speech, kdy stačí začít mluvit a produkce se pozastaví, stejně tak hudba hraje i po sundání sluchátek z hlavy.

Měkké náušníky jsou možná moc vzdušné, ale za mě držely na hlavě s příjemným tlakem bez nutnosti posouvání po uších. Sluchátka obstojí při několika hodinách práce na počítači, nebo při cestách vlakem či autem, díky ANC neslyšíte nic než hudbu. Ohledně kvality poslechu hodnotím kladně, příjemné, nenásilné basy, které zbytečně nehučí. Středy a výšky v normě, sluchátka ztrácí dech v maximálních hlasitostech, kde se vše slévá dohromady, ale tu snad používá málokdo.

Závěr

Sony WH-CH720N zanechaly dobrý dojem, jsou lehoučká (asi 190 g), s dlouhou výdrží, intutivním ovládáním a hlavně dobrou kvalitou produkce. S přihlédnutím k ceně, výbavě, kvalitě poslechu jde nepochybně o zajímavý tip ke koupi.

Reklama