Sony Xperia 1 III a Xperia 5 III: profi focení a super displeje

Reklama

Sony uvedením nových vlajkových lodí dává jasně najevo, že telefon se má používat hlavně na focení. Novinkou jsou variabilní teleobjektivy a bleskové zaostření na objekty v dálce.

Sony Xperia 1 III a Xperia 5 III se od sebe liší zejména velikostí. Design na první pohled navazuje na předchozí modely stáje (včetně odolnosti IP65/68 proti vodě a prachu), novinky se tak odehrály hlavně pod povrchem. Větší vlajková loď Xxperia 1 III má OLED displej s velikostí 6,5 palců a K rozlišením, menší Xperia pak 6,1 palců s fullHD; oba s obnovovací frekvencí 120 Hz.

Hráči mají ocenit maximální frekvenci až 240 Hz pro načítání herních scén, výrobce ponechal 3,5mm jack na sluchátka a současně vylepššil stávající reproduktory pro podání vyššího výkonu včetně 360 Reality Audio.

Důraz na fotovýbavu Sony potvrzuje spoluprací s vývojáří fotoaparátů Alpha, ve výbavě najdeme manuální nastavení včetně nastavení ISO, rychlosti závěrky, ukazatele EV, podpory RAW nebo dedikovaného tlačítka závěrky (s reliéfním povrchem speciálně u modelu Xperia 1 III).

Oba telefony mají čtyři univerzální možnosti objektivu – 16, 24, 70, 105 mm, což se bude hodit na různé kompozice a typy záběrů. Hodit se bude plynulý autofokus a hlavně přeostřování na různé objekty v záběru. Jde o první telefony na světě s variabilním teleobjektivem v kombinaci s duálním snímačem PD. Xperia 1 III má ke snímačům navíc 3D snímač iToF pro měření vzdálenosti.

Telefony pohání Qualcomm Snapdragon 888 5G, 12 GB RAM a 256  GB vnitřní paměti u lepšího z dvojice; pro model Xperia 5 III platí sestava 8 GB RAM a 128 GB paměti. Baterie má kapacitu 4 500 mAh, v balení je 30W rychlá nabíječka, 50 % baterie doplní za jen 30 minut.

Telefony mají být dostupné v průběhu letošního léta, zatím bez upřesnění cen.

 

 

Reklama