Sony Xperia Go: solidní outdoor (preview)

Reklama

Sony Xperia Go navazuje na tradici odolných telefonů Sony Ericsson. Na rozdíl od nich si ale uchovává velmi konzervativní design, který je ale také doplněn výbornými hardwarovými specifikacemi.

Pokud se vám líbí design současných telefonů Sony, rozhodně vás zaujme i novinka Xperia Go. Opět ji seženete v několika barevných kombinacích, opět nechybí výrazná spodní část pod displejem a ovládacími tlačítky. Tentokrát se už ale nejedná o nic tak extravagantního, pokud vám vadili blikající nebo svítící části mobilu, tady se s ničím podobným nesetkáte.

Telefon má jednu umírněnou informační diodu nad displejem, trojici standardních ovládacích tlačítek a typické ovládací prvky po bocích. Tentokrát je ale microUSB i audiokonektor chráněn krytkou a mobil vás upozorní, pokud nejsou zakryté. Zabraňuje tím nechtěnému vniknutí vody nebo prachu.

Xperia Go patří spíše mezi menší mobily, nepřehání to ani s úhlopříčkou displeje. U odolných mobilů mi to vždy připadalo jako správné řešení. Docela překvapivé je, že mobil nemá na zádech nijak chráněný objektiv fotoaparátu ani přisvětlovací diodu. Také zadní kryt jde docela snadno sejmout, ale zjistíte, že se jedná pouze o první ochrannou vrstvu. K vlastním „vnitřnostem“ mobilu se nedostanete, microSD i SIM karta se vkládají z boku, ale až po sundání zadního krytu.

Kromě odolnosti splňující normu IP67 na mobilu asi nejvíce zaujme provedení zadního krytu. Nebo spíše jeho materiál. Jedná se sice o plast, ale s velice netradiční povrchovou úpravou, která se nepodobá ničemu, co jsme doposud u mobilů mohli vidět. Ze všeho nejvíce mi připomíná semiš, ale o co se přesně jedná opravdu nevím.

Sony Xperia Go

Rozměry: 111 × 60 × 9 mm, 110 g
Displej: 3,5″, 480 × 320 bodů, 16 mil barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Sony Xperia Go v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Jaké jsou moje další první dojmy z telefonu? Zapínací tlačítko je možná až příliš zapuštěné, naštěstí se s ním nemusí manipulovat příliš často. Velmi složitě se do telefonu také umisťuje paměťová karta. Aby zaklapnula na své místo, musí se zasunout opravdu hluboko a prstem se vám to podaří jen stěží. Na další postřehy a popis funkcí si počkejte do recenze, kterou už brzo vydáme.

Reklama