Sony Xperia J: další sympaťák na dietě [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

Sony Xperia J má z výroby předinstalovaný Android 4.0.4 s grafickou nadstavbou Timescape, tady nás to nijak nepřekvapí. Chod systému má na starost jednojádrový procesor s taktem 1 GHz, spolupracuje s 512 MB RAM. Procesor dle mého názoru není tolik náročný na spotřebu, proto ta delší výdrž mobilu. Uvnitř telefonu se nachází 4GB úložiště, pro uživatele je k využití 2,01 GB na data a 754 MB systémových na aplikace. To není vůbec špatné.

SonyXperiaJ_displej_1SonyXperiaJ_displej_2SonyXperiaJ_displej_4SonyXperiaJ_displej_3

Telefon se mi během testu aktualizoval na lepší verzi Androidu, telefon přidal na rychlosti a plynulosti. Hardware s prostředím hýbe svižně, na rychlost telefonu jsem si okamžitě bez výhrad zvyknul. Android 4.0 nabízí obvyklý komfort a nějakou tu nevýhodu, třeba absenci přepínačů ve výsuvné liště. Tohle Xperia nahrazuje widgetem výrobce, kde jsou symboly vyjádřeny aktivace přenosů, vypnutí Wi-Fi apod.

SonyXperiaJ_displej_5SonyXperiaJ_displej_6SonyXperiaJ_displej_7SonyXperiaJ_displej_8

Na pěti obrazovkách si rozmístíte svoje widgety a zkratky aplikací, líbí sem i spodní řádek ikon s položkou Médie. Zde se soustředil Walkman na hudbu, Galerie na fotky, zapnutí fotoaparátu a poslechu FM rádia.

SonyXperiaJ_displej_9SonyXperiaJ_displej_10SonyXperiaJ_displej_11SonyXperiaJ_displej_12

Telefon standardně synchronizuji s Gmailem a kontakty, telefon sám přepíná na známé Wi-Fi, nezaznamenal jsem výpadky spojení. Xperia J si zaslouží pochvalu za kvalitu hovoru, nejenže je sluchátko hlasité, ale také mikrofon citlivý i v hlučných podmínkách. Při psaní zpráv je mobil rovněž plynulý i při rychlejším vyťukávání, vše se přehledně ukládá do konverzací. Podržením tlačítka se ukáže nabídka smajlíků.

SonyXperiaJ_displej_13SonyXperiaJ_displej_14SonyXperiaJ_displej_15

Xperia J se stala mým oblíbeným společníkem, nezklamala v upozornění na události z kalendáře. Bez potíží komunikuje s bluetooth sluchátky. Displej se hodí dostatečně na surfování po internetu i prohlížení Facebooku, za pár dní se mi podařilo kompletně dohrát Angry Birds Star Wars. Pochválím rychlý start různých aplikací, jako jízdních řádů, Foursquare, mBank apod.

SonyXperiaJ_displej_17SonyXperiaJ_displej_18SonyXperiaJ_displej_16

Sony Xperia J fotí a natáčí

SonyXperiaJ_foto_4SonyXperiaJ_foto_2

Závěr

Sony Xperia J jsem si hodně oblíbil a určitě oprávněně. Jediné velké zklamání představuje umístění zámku mobilu, ale pokud se s tímto sžijete, těžko najdete nějakou chybu ve výbavě. Telefon dlouho vydrží na nabití a to se hodně cení. Vyzdvihnu kvalitu hovoru i zvuk reproduktoru.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama