Sony Xperia L: fotomobil, jak má být [preview]

Reklama

Kromě Sony Xperie SP, o níž jsme vás informovali nedávno, představila japonská firma i model Xperia L, který se vyznačuje skvělým fotoaparátem. Kromě toho se samozřejmě jedná o dobře vybavený smartphone s operačním systémem Android.

S Xperií L se můžete setkat ve třech barevných provedeních – bílém, červeném a černém. Ve všech případech budete v ruce držet mobil s rozměry 129 × 65 × 10 mm a hmotností 137 g. Zatímco velikost je podobná jako v případě Xperie SP, hmotnost je přibližně o dvacet gramů nižší.

Sony_Xperia_L_5

Svou výbavou se řadí k současnému průměru, oproti Xperii SP je na tom o něco hůře. Například už displej má úhlopříčku jen 4,3″ s rozlišením 854 × 480 bodů. O mnoho lépe na tom není ani procesor, který má sice dvě jádra, ale frekvenci jen 1 GHz. Zachována naopak zůstala uživatelská paměť 8 GB s možností rozšířit o dalších 32 GB prostřednictvím paměťové karty.

Sony_Xperia_L_6

Stejně tak se i u modelu Sony Xperia L můžete těšit na skvělý fotoaparát. Jeho rozlišení je 8 Mpx, je vybaven autofokusem a diodovým bleskem. Video ovšem natáčí jen v rozlišení 720p, zato ale při jeho natáčení, stejně jako při focení fotek, používá technologii HDR zlepšující kvalitu snímání v silném protisvětle, např. v průběhu focení proti slunci.

Sony_Xperia_L_3Sony_Xperia_L_2

Z datových technologií se můžete těšit pouze na klasické GPRS, EDGE a sítě třetí generace včetně zrychlujícího doplňku HSPA+. Nejnovější datové sítě LTE Sony Xperia L nepodporuje. Za to v ní ale najdete Wi-Fi, GPS a NFC, pro připojení sluchátek pak konektor 3,5mm jack.

Sony_Xperia_L_1Sony_Xperia_L_4

Reklama