Sony Xperia L4: se sluncem se nekamarádí [recenze]

Reklama

Dostupná Xperia se pohybuje v cenové hladině 5 000 Kč, a přichází s plastovou konstrukcí, v níž se zabydlel hned 3násobný fotoaparát. Stylový protáhlý tvar mobilu ukrývá méně výkonné komponenty a moc se nepovedl výkon podsvícení displeje.

Sony Xperia L4 je telefonem ze spodní části nabídky telefonů střední třídy. Koupíte ho v černé nebo temně modré barvě, cenovka se pohybuje kolem 5 500 Kč a s pohledem na specifikace je zřejmé, že to bude mít s konkurenty těžké, ale popořadě.

Plastová konstrukce je solidně pevná a neprohýbá se, na čelní straně poskytuje 6,2palcový displej s HD rozlišením a IPS technologií. Nad displejem sídlí výřez s 8Mpx kamerou, nad ní poblikává LED a výborně upozorní na novinky. Protáhlé tělo vybízí k poměru stran 21:9, bohužel kvalita podsvícení displeje pokulhává. Ačkoliv samozřejmě funguje automatické regulvání jasu, ani na maximum není tak výkonné, abyste venku něco viděli. Venku tak jen s obtížemi něco uvidíte a to ani nemusí být jasné počasí.

Levá strana posyktuje nezbytný slot nanoSIM a microSD karet (nebo dvou SIM), napravo pak najdete prsty ovldače hlasitosti, čtečku a zámek mobilu. Dobře se mačkají, spolehlivě je najdete na zaoblené hraně. Telefon slušně hraje z hlasitých reproduktorů na spodní hraně, mezi nimi trůní USB-C. Na horní straně pak sídlí 3,5mm jack a druhý z mikrofonů. Záda telefonu lákají mastné otisky prstů, kromě velkých log výrobce tu máme trojitý fotoaparát a silný LED blesk. Pro focení je tu 13 Mpx jako hlavní snímač, 5 Mpx širokoúhlý a 2 Mpx měření hloubky scény. Fotky nejsou vůbec špatné, u 1080p videa počítejte s 30 záběry za sekundu. Kvalita videa není jedničková, hodila by se stabilizace.

Překvapí starší verze systému Android 9, kteý pohání 8jádrový procesor Mediatek, který už pár let slouží. Naštěstí Sony přidalo na 3 GB RAM a hodí se 64 GB vnitřní paměti. Díky tomu všemu je telefon příjemně rychlý a odezva není nijak zdlouhavá, dá se běžně používat pro všechny možné operace, i když někdy se hodí trochu trpělivosti. Některé animace (mazání informací v liště) trochu déle trvají, stejně tak odezva na povel vytáčení čísel, spuštění Whatsapp apod. Potěší, že Sony nezaplnilo paměť spoustou zbytečných aplikací, systém dostanete hlavně se zásobou Google aplikací.

Sony Xperia L4 je telefon, který plní touhu po protáhlé konstrukci a poměru stran displeje 21:9. Konstrukce je zpracvoaná solidně, bohužel uvnitř se šetřilo až moc. Starší systém pohání hardware, který už mohl být nahrazen novějším. Reakce systému nejsou zrovna svižné a tak se obávám, že L4 nemá moc šanci na úspěch.

Sony Xperia L4 – fotogalerie

Sony Xperia L4 – 1080p video

 

Reklama