Sony Xperia M2 Aqua: střední třída pod vodou [preview]

Reklama

Sony se pokouší prorazit se svými odolnými mobily i do střední třídy. Důkazem budiž Sony Xperia M2 Aqua, která je, jak název napovídá, dokonale odolná proti vodě. Jedná se o mobil s 4,8″ displejem, čtyřjádrem a operačním systémem Android.

Sony je známé svými odolnými tablety a mobily řady Xperia Z. Nyní přesouvá odolnost i do přístrojů střední třídy a nabízí Xperia M2 s přídomkem Aqua, voda. Tento mobil je dokonce nejodolnější, jaký může být, splňuje normy IP65 a IP68. Při řádném zakrytování všech portů a krytů je mobilní telefon chráněn proti nízkotlakému proudu vody ze všech směrů (dle normy IP65); a může být ponořen v hloubce až 1,5 metru sladké vody po dobu až 30 minut (dle normy IP68). Mobilní telefon není konstruován pro to, aby plaval nebo fungoval pod vodou mimo limity stanovené normami IP65 nebo IP68.

Sony Xperia M2 Aqua

Rozměry: 140 × 72 × 9 mm, 149 g
Displej: 4,8″, 540 × 960 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1024 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA LTE Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
neprodává se

Sony Xperia M2 Aqua má čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 taktovaný na frekvenci 1,2 GHz, což ji nekompromisně zařazuje do střední třídy. Operační paměť dosáhla kapacity 1 GB, další 4 GB máte k dispozici pro svá data. Nemusíte se ale nijak omezovat, paměťové karty microSD zajistí dostatek místa pro všechny příležitosti. Zajímavé jsou možnosti připojení, kromě sítí třetí generace a Wi-Fi nabízí Xperia M2 Aqua také ve střední třídě méně vídané LTE a NFC.

Sony_Xperia_M2_Aqua_1Sony_Xperia_M2_Aqua_2

Displej má sympatických 4,8″, což je rozumný kompromis mezi tím, aby se mobil snadno nosil v kapse, a tím, aby na něm byly dobře vidět webové stránky nebo videa. Kvalitní fotoaparát s autofokusem a bleskem dokáže vytvářet snímky v rozlišení 8 Mpx, video má pak příjemných 1080p.

Sony_Xperia_M2_Aqua_3Sony_Xperia_M2_Aqua_6

Xperia M2 Aqua je vybavena technologií NFC od Sony, takže umožňuje propojení na jeden dotek s celou řadou dalších zařízení Sony a nositelným příslušenstvím řady Sony SmartWear, včetně sluchátek, reproduktorů, domácích audio systémů, televizí a dalších.

Sony_Xperia_M2_Aqua_7Sony_Xperia_M2_Aqua_8

Xperia M2 Aqua se bude nabízet v bílé a černé barvě. Do distribuce v České republice vstoupí na podzim 2014 exkluzivně u Vodafone.

Sony_Xperia_M2_Aqua_4Sony_Xperia_M2_Aqua_5

 

Reklama