Sony Xperia M2: do vody prosím neházet!

Reklama

Nedávno jsme se namlsali špičkovým strojem Xperia Z2 a nyní máme v ruce o hodně levnější kolegyni M2. Není odolná, se slabším hardwarem neohromí, ovšem poslouží velmi dobře. M2 je vyvážený telefon za ještě dostupnou cenu.

Sony Xperia M2

Rozměry: 140 × 71 × 9 mm, 148 g
Displej: 4,8″, 540 × 960 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena SONY Xperia M2 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Sony Xperia M2 je kolegyní odolného stroje Z2, který jsme předvedli v tomto článku. M2 je o hodně pomalejší, s menším displejem s horším rozlišením. Nepřišla však o rychlá data v čele s LTE, nechybí ani NFC technologie. M2 koupíte v několika barvách, kromě tmavé také ve fialové a bílé. Design konstrukce nám je známý z jiných modelů Xperia, opět tu máme hranatější obrysy, jednu velkou krytku pro microSIM a microSD na boku, rovněž decentní tlačítka po stranách.

SonyXperiaM2_6SonyXperiaM2_5

Nad displejem s velikostí 4,8 palců a schovává informační LED s různou barvou svitu dle typu událostí. Spodní klasická senzorová tlačítka najdete po rozsvícení displeje, funguje to stejně jako u Z2. Na hranatý design konstrukce si osobně vždy trochu zvykám, spousta lidí ji hned fandí a obdivuje. Xperia se tímto odlišuje od jiných značek a asi je to dobře. Na pravém boku nepřehlédnete stříbrné zamykací/vypínací tlačítko, níže najdete ovladač hlasitosti a hardwarovou spoušť. Její stisk ze zamknutého režimu může fotoaparát spustit, nebo rovnou fotit, více v nastavení.

SonyXperiaM2_2SonyXperiaM2_1SonyXperiaM2_10SonyXperiaM2_7

Krytka o kousek výšek schovala zmíněné sloty, nahoře se tradičně připojí sluchátka do 3,5mm jacku, nám na testování bohužel nedorazila. Levá strana poskytuje odhalený microUSB a v dolní rohu třeba upotřebíte poutko na šňůrku. Jelikož není telefon jinak rozebíratelný, nedostanete se k baterii. Záda telefonu se stejně jako u Z2 nehezky patlají otisky a mastnotou, pozor dejte na čistý objektiv 8 Mpx s LED bleskem a podporou fullHD záběrů. Pochválím kvalitu mikrofonu, opravu hodně citlivý. S telefonem se pracuje bez potíží, displej reaguje svižně, automatická regulace podsvícení pracuje vyrovnaně. Android 4.3 nabízí známé prostředí s možností doplnění o aplikace z Google Play obchodu.

SonyXperiaM2_3SonyXperiaM2_9

K focení se dá použít spoušť na boku, nebo ta virtuální na displeji. Fotoaparát nefotí vyloženě nejlépe, rozhodně se řadí k tomu lepšímu. U videa chybí možnost stabilizace, a tak je obrza viditelně rozklepaný. ani ostrost videa není vyloženě na jedničku, posuďte sami.

Ukázkové fotky ze Sony Xperia M2

SonyXperiaM2_foto_4SonyXperiaM2_foto_3SonyXperiaM2_foto_2SonyXperiaM2_foto_1

1080p video

Sony Xperia M2 na videu výrobce

Reklama