Sony Xperia M5: zlatá odolnost [preview]

Reklama

Nejen do zimního sychravého počasí se hodí odolný smartphone od Sony, který navíc dobře vypadá a potěší hardwarovou výbavou. Samozřejmě se musíme nad pár nedostatky podivit.

M5_gold_group

Sony Xperia M5

Rozměry: 145 × 72 × 8 mm, 143 g
Displej: 5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 2000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 21 Mpx, video: 4K autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena SONY Xperia M5 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Sony Xperia M5 pokračuje v tradici odolných telefonů řady M. I tentokrát tu máme konstrukci odolnou proti vodě a prachu, s mobilem se můžete v klidu koupat a ještě u toho pod vodou fotit díky klasické spoušti na pravém boku. Mobil koupíte v několika barvách, stylová je právě testovaná zlatá, ve skutečnosti spíše odstín bronzu. Při letmém srovnání s Xperií Z5 by mohla právě M5 představovat levnější variantu odolného mobilu Sony s kvalitní výbavou.  Z5 je o něco hezčí a lépe vybavená, ale rozdíl asi 5 000 Kč je určitě nezanedbatelný.

XperiaM5_9XperiaM5_10

Xperia M5 má již známý hladký design přední i zadní stěny, hrany jsou pak decentně zaoblené, včetně rohů. Mobil není odolný proti pádům, takže na to pozor, není to vyloženě drsný outdoorový stroj. Displej 5 palců je již standardem, kvalita zobrazení je na výši, trochu nepochopitelně ale chybí automatická regulace podsvětlení, takže to budete ladit ručně. Také nehledejte informační LED, přestože v menu nastavení tato funkcionalita je vidět. Celkový dojem z konstrukce je „plastový“ a je tomu tak, že ji docela snadno zkroutíte tlakem. Hmotnost je ale určitě přijatelná do ruky padne skvěle.

XperiaM5_8XperiaM5_5

Senzorová tlačítka pod displejem se rozsvítí současně s mobilem, kvalita displeje fullHD je v pořádku. Levá strana obsahuje vodotěsnou krytku slotu microSD a SIM, ve stejné barvě jako mobil pak nalevo čekají tlačítka spouště a hlasitosti. Vyniká tradičně zamykací klávesa. Chod systému podporuje 8jádro a 3 GB RAM, tenhle mobil je pořádný rychlík, stejně jako rahý Z5. Ukázkové fotky nejsou zrovna prvotřídní, ale patří k tomu lepšímu. Video to samé. Další zkušenosti najdete v chystané recenzi.

XperiaM5_f_4XperiaM5_f_3XperiaM5_f_2XperiaM5_f_1

Video z Xperia M5

Reklama