Sony Xperia miro: malý svůdník [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

Při pohledu na cenu nelze od telefonu čekat nějaké hardwarové orgie. Máme čest s 800MHz jednojádrovým procesorem a 512 MB RAM. Určitě dobrou zprávou pro instalaci aplikací je vnitřní 4 GB paměti. Z ní je však pro uživatele vyhrazena polovina, i tak to jde.

Hardware pohání Android 4.0 s grafickou nadstavbou. Tady nás asi nic nepřekvapí, upravená je zamykací obrazovka pro rychlé spuštění fotoaparátu. Na jeden z pěti pohotovostních displejů vložíte widgety, spousta aplikací je v mobilu od výrobce. Chod prostředí je určitě svižný, občas ale nějaké to cuknutí zažijete. Třeba při listování displeji to může nepatrně zadrhnout. To samé platí při procházení hlavní nabídky. Další prodlevy zažijete při start aplikací, třeba Chrome, trochu se to vleče. Odladěnost hardwaru asi není spolehlivá, jelikož mi padá hra Angry Birds Star Wars.

Možnosti úpravy pohotovostního displeje jsou široké, třeba ikony ve spodním řádku lze vyházet, tedy kromě té prostřední. Výsuvná lišta neobsahuje ovladače přenosů, na to je připraven speciální malý widget s tlačítky. V hlavním menu se mi líbí možnost řazení zástupců aplikací podle jejich využívání, abecedy či data instalace. Samozřejmě je uspořádáte i podle sebe.

V podnabídkách s textovými popisky oceníte nastavení většího písma, přece jen ten displej není zrovna veliký. Během hovorů jsem si nevšiml nějaké nekvality přenosu, pro ukončení hovoru se občas displej odmítal probudit a rozsvítit, abych mohl stisknout tlačítko.

S mobilem jsem něco najezdil v autě s navigací, na to se moc malý displej nehodí. Rychlost fixace GPS je slušná, samozřejmě s datovými přenosy. V základu najdete QR čtečku Neoreader, ale také aplikaci na dokumenty OfficeSuite. Telefon dobře chytá hlas, takže využijete i hlasové ovládání nebo i hlasové hledání v Googlu. Pro kontrolu výdeje energie určitě navštívíte aplikace Úspora energie, kde jasně nastavíte, co kdy pojede a může čerpat energii z akumulátoru.

Bez obav můžu vychválit Walkman přehrávač s knihovnou a hlavně úpravou zvuku přes ekvalizéry. Buď využijete nastavené hodnoty, nebo potaháte šavle sami. Telefon jsem testoval s uzavřenými sluchátky Audiopro, které jsem testoval v tomto článku. Kvalita výstupu je určitě na vysoké úrovni, telefon obsahuje vylepšení Xloud.

Pokud vám zbyde čas na focení, marně budete hledat spoušť. Tady se fotí spouští na displeji, telefon skutečně fotit umí a 5 Mpx rozhodně stačí. Škoda jen VGA videa. Podívejte se na galerii.

Sony Xperia Miro fotí a natáčí

Závěr

Sony Xperia miro mi přirostl k srdci rozměry a vzhledem, horší to je s plynulostí chodu systému, ale třeba to někdy výrobce poladí lepším firmware. Menší telefon umí poblikávat dvojicí diod, umí se pochlubit Androidem 4.0 s řadou widgetů výrobce. Pochválím jej za dobrou výdrž a také pevnou konstrukci.

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama