Sony Xperia miro: s malým displejem, s velkým šarmem [preview]

Reklama

Telefon s cenou pod 5 000 Kč nabízí Android 4.0, pevnou elegantní konstrukci s tloušťkou pod 10 mm. Sympatický telefon koupíte v několika barvách, v každém případě si vás podmaní.

Sony Xperia miro se prodává ve třech barvách, buď celý černý (jako tento testovaný), bílý s lesklým povrchem nebo v kombinaci s růžovou. Právě ten černý vypadá docela běžně, ale bílá a růžová varianta se bude líbit i dámám.

Sony Xperia miro

Rozměry: 113 × 59 × 10 mm, 110 g
Displej: 3,5″, 320 × 480 bodů, 16 mil barev, TFT LCD
Procesor, systém: 800 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS  EDGE  HSDPA  HSUPA  Wi-Fi
Další konektivita: GPS  microUSB  3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: VGA autofokus  blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Sony Xperia Miro v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )Drobný telefon klasické konstrukce s kapesními rozměry nijak kapsu nezatíží, váží těsně nad 100 g. Telefon se skvěle drží v jedné ruce, vhod přijdou ostřejší hrany přední strany a zaoblené hrany zadního krytu. V balení s telefonem dostanete nabíječku a USB kabel, sluchátka (ta nám na focení nedorazila). Čelní stranu Xperie jasně zabírá 3,5″ displej s rozlišením 320 × 480 bodů. O jeho podsvětlení se musíte postarat sami v nastavení, světelné čidlo telefon nemá. Nad displejem se vyjímá kamera na hovory. Pod displejem spatříte lesklé symboly trojice tlačítek. Bohužel nejsou ve tmě podsvícená. Co byste as nečekali, je efektní barevná dioda ještě pod nimi. Přitom Xperia klasickou informační diodu má nad displejem vpravo.

Drobná konstrukce obsahuje microUSB na levém boku, tlačítka hlasitosti vpravo. Displej se zamyká drobným zámkem nahoře, částečně vyčnívá nad povrch a s jeho stiskem nejsou problémy. Konstrukce je designově ozvláštněná zaobleným seříznutím s nápisem Xperia, tohle se mi líbí moc.

Záda mobilu přechází plynule na boky, jde o jeden kus plastu. Hodně u kraje se mačkají LED blesk a 5Mpx čočka fotoaparátu. Ten obsahuje autofokus, výtku schytá jen za VGA video. Jelikož chybí spoušť, fotí se ťukáním do displeje. Fotky z miro mne upřímně hodně překvapily, podařila se ostrost, barvy, podívejte se sami!

Pod krytem se po vyjmutí baterie s kapacitou 1 500mAh dostanete ke slotům microSHDC a SIM. Telefon pracuje s 800MHz procesorem a 512 MB RAM, to dostačuje na rychlý chod Androidu 4.0. Výrobce klasicky vložil grafickou nadstavbu, na další zkušenosti vyčkejte na naši recenzi!

Sony Xperia Miro fotí a natáčí

Reklama