Sony Xperia PRO-I: start předobjednávek špičkového fotomobilu

Reklama

Sony se podařilo vyrobit telefon, který patří do rukou náročným fotografům, režisérům videí a tvůrcům online obsahu. K mobilu lze pořídit vlogovací monitor a tvorba videí na sociální sítě tak bude ještě pohodlnější.

Sony Xperia PRO-I je špičkovým telefonem, který obsahuje jen nejlepší technologie výrobce. Mobil se 6,5palcovým displejem dostal 12 GB RAM a 512 GB paměti, nechybí procesor Snapdragon 888 pro 5 sítě. Tradiční znakem je hranatější tělo a hardwarová spoušť fotoaprátu, a právě o ten tu běží.

Zadní snímač má optický zoom a výkon 12 Mpx (f/2) + 12 Mpx (f/2,4) + 12 Mpx (f/2,2) + 0,3 Mpx. Poprvé je tu snímač Exmor RS® typu 1.0“ s fázovou detekcí AF (automatické ostření) pro top záběry při slabém osvětlení, vysoký dynamický rozsah a kvalitní bokeh. AI umí sledovat objekty na scéně, a to třeba i každé oko, u videí je maximem 4K a 120 snímků za sekundu.

Cena a dostupnost

Nový model Xperia PRO-I je v předprodeji od 13. prosince 2021 za doporučenou cenu 46 990 Kč (např. Alza.cz).  Telefon bude k dostání pouze u vybraných prodejců: Sony centrum ElviaPro, Alza, CZC. K předobjednávkám lze získat 50% slevu na externí vlogovací monitor a kožené pouzdro zdarma. Oficiální prodej bude zahájen 17. 1. 2022. K nákupu obdrží všichni zákazníci luxusní kožené pouzdro jako dárek.

Sony Xperia Pro-I na videu

Reklama