Sony Xperia Sola: o dotyk nestojí (recenze)

Reklama

Multimédia

O špatném umístění hlasitého reproduktoru už jsem se zmiňoval. Lepší hudební výsledky se ale dostaví s připojenými sluchátky, obzvláště pokud budou vaše vlastní. Telefon nabízí standardní třídění skladeb, přímo v telefonu ale můžete popisky také upravovat. Škoda, že to nejde nějak hromadně. Kromě několika režimů přehrávání máte k dispozici také ekvalizér. Upravit si ho můžete podle svých preferencí, nebo využít některou z přednastavených variant.

Přehrávač ještě nabízí funkci xLoud, která skutečně výrazně zvýší hlasitost přehrávaných skladeb. Ty jsou také silně propojené s internetem. Můžete si k nim dohledat klip na YouTube, informace na Wikipedii nebo třeba texty přes vyhledávač Google.

Fotoaparát nejprve pochválím za přítomnost hardwarové spouště. Ta je ale až příliš tuhá, takže se vám při snímání klidně stane, že s telefonem v rozhodující chvíli mírně cuknete. Příliš mě neoslovilo vytváření 3D snímků, výsledky jsou prostě stále dost zvláštní (obzvláště, když jste měli možnost porovnat s opravdovým 3D mobilem).

V nastavení nechybí několik snímacích scén, úprava expozice a chování blesku. Telefon zvládá i změnu vyvážení bílé, detekci úsměvu, ISO nebo různé režimy ostření.

Kvalita fotek ale zůstává velmi průměrná. Jakmile nemáte štěstí na dobré počasí s ideálním světlem, a snímání svěříte automatice, kvalitních výsledků se nedočkáte.

Větší radost vám tak spíše udělá HD video.

Závěr

Na jednu stranu musím přiznat, že mi smysl uvedení Xperia Sola trochu uniká. Podobnost s modelem U je až příliš velká, Smart Tagy klidně mohly být i u něj. A floating touch (zatím) nepředstavuje nic tak speciálního, aby se z toho stal prodejní trhák.

Telefon ovšem má své kouzlo, osloví všechny, kdo hledají silný smartphone, který nemá rozměry menšího pádla. Spoustu uživatelů navíc osloví přítomnost klasických SIM karet a podpora microSDHC. Vlastnosti, které u moderních smartphonů už dnes rozhodně nejsou standardem.

Sony Xperia Sola

Rozměry: 116 × 59 × 10 mm, 107 g
Displej: 3,7″, 854 × 480 bodů, 16 mil barev, TFT LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace

Kapitoly recenze:

Design, rozměry, hardware, příslušenství

Operační systém, funkce

Multimédia, závěr

Reklama